Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Czerwone plamy na ciele – przyczyny i leczenie.

Czerwone plamy na ciele to problem, który dotyczy znacznej grupy ludzi, niezależnie od wieku i płci. Mogą pojawić się nagle i znacznie uprzykrzyć życie. Czerwone plamy na ciele mogą mieć różną lokalizacje, często są kompleksem, który nie pozwala cieszyć się życiem. Dlaczego czerwone plamy pojawiają się na ciele, co jest tego przyczyną?

Czerwone plamy na ciele

Czerwone plamy na ciele – przyczyny

Czerwone plamy na ciele mogę mieć różne podłoże. Gdy problem jest nasilony, a plamy utrzymują się długo, warto udać się na konsultacje do lekarza, który zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie. Plamy czerwone na ciele mogą być wynikiem alergii, podrażnienia skóry, mogą być również objawem innych chorób.

Główne przyczyny czerwonych plam na ciele to:

  • alergia – czerwone plamy na ciele to bardzo częsty objaw alergii. Mogą pojawić się przy wstrząsie alergicznym, wtedy występują również inne objawy, np. duszności, obrzęki czy przyśpieszony rytm serca.
  • zapalenie skóry – w tym wypadku oprócz czerwonych plam, występuje również silny świąd, mogą pojawić się również pęcherze. Zapalenie skóry może być wywołane alergią lub np. ugryzieniem przez owada lub kontakt z niebezpieczną rośliną.
  • świerzb – to choroba zakaźna, wywołana przez świerzbowca ludzkiego. Objawia się czerwonymi plamami na łokciach, dłoniach, pośladka, na wysokości talii, stopniowo obejmuje niemal całe ciało. Chorobie towarzyszy uporczywy świąd, który nasila się w nocy. Mogą pojawić się dziury i nory na ciele.
  • enterowirus – w wyniku choroby pojawiają się czerwone plamki na ciele, głównie na pośladkach. Może pojawić się również świąd, gorączka oraz grudki na skórze. Choroba ma charakter sezonowy, pojawia się w sezonie letnim i dotyczy głównie dzieci. Zakażenie następuje drogą pokarmową, kropelkową lub kontaktową.
  • szkarlatyna – to choroba, która objawia się czerwonym plamami na ciele oraz wysoką gorączką. Wywołana jest przez paciorkowce. Pojawia się złe samopoczucie, silne osłabienie i bóle głowy i gardła. Plamy występują głównie na tułowiu, kończynach, często pojawiają się również na twarzy. Mogą przeistoczyć się w krwiste wybroczyny.
  • łupież pstry – to choroba wywołana przez grzyby drożdżopodobne, które w odpowiednich warunkach zaczynają się namnażać. Do rozwoju choroby przyczynia się wilgotna, ciepła aura, osłabienie organizmu, obniżona odporność skóry, zmiany hormonalne, nadmierne pocenie się oraz przyjmowanie niektórych leków. Do zarażenia może dojść w miejscach użytku publicznego, na basenie, w saunie, w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Najbardziej typowym objawem choroby są czerwone plamy na ciele, które pojawiają głównie na klatce piersiowej. Plamy mogą przenieść się również na plecy, kark, pachwiny, mogą także zaatakować twarz. Mogą się zlewać, po kilu dniach ulegają złuszczeniu, mogą swędzieć. Cechą charakterystyczną choroby jest to, że plamy nie opalają się

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!

Czerwone plamy na ciele – co robić gdy się pojawią?

Czerwone plamy na ciele mogą mieć wiele przyczyn, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Nieleczone mogą powiększać się, mogą być również oznaką groźnej, zagrażającej życiu choroby. Gdy tylko plamy czerwone plamy na ciele pojawia się, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Może być to lekarz pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby zaleci wizytę u innego specjalisty.

Lekarz, po dokładnym badaniu i zdiagnozowaniu choroby, zleci odpowiednie leczenie. Czasami wystarczy leczenie miejscowe za pomocą dermokosmetyków lub maści dostępnych na receptę. W innych przypadkach może być konieczne leczenie farmakologiczne, np. antybiotykami.

Nie należy podejmować leczenia na własną rękę, bo nie wiadomo co jest przyczyną występowania czerwonych plamy na ciele. Szybka diagnoza skraca leczenie i pozwala na szybki powrót do zdrowia.

Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY NA CIELE ZAMÓW!


Bibliografia

1. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008
2. Thoma W., Krämer H.J., Mayser P., Pityriasis versicolor alba, 2004
3. Faergmann J., Rola drożdżaków rodzaju Malassezia w chorobach skóry, 2004

Jesteśmy na

nasze aukcje