Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Łupież pstry w ciąży – co warto wiedzieć?

Łupież pstry w ciąży jest niestety dolegliwością bardzo kłopotliwą, która może prowadzić do różnych powikłań. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób go rozpoznać oraz, co zrobić, gdy się go wykryje. Dzięki szybkiemu działaniu, jak najbardziej możliwe jest szybkie wyleczenie. Warto wiedzieć więc, dlaczego to właśnie kobiety w ciąży powinny zwrócić szczególną uwagę na stan swojej skóry oraz mieć świadomość zagrożenia, jakie choroba może oznaczać w przypadku nienarodzonego jeszcze dziecka.

Czy łupież pstry w ciąży jest w ogóle możliwy?

Ciąża a łupież pstryWarto mieć świadomość tego, że łupież pstry w ciąży, jest jak najbardziej możliwy i może pojawić się nawet niespodziewanie. Warto na niego uważać, ponieważ nie jest on obojętny dla zdrowia nienarodzonego dziecka. Dodatkowo, jeśli już wcześniej zmagało się z łupieżem pstrym, w ciąży może on powrócić.

Łupież pstry a ciąża są więc ze sobą dość mocno połączone i dlatego warto zachować szczególną ostrożność, jeśli w przeszłości już posiadało się kilka nawrotów tej choroby.

Czy łupież pstry w ciąży może nieść ze sobą konsekwencje zdrowotne?

Faktycznie łupież pstry w ciąży (malassezia furfur) nie jest obojętny dla stanu zdrowia dziecka, które rozwija się w brzuchu. Może zdarzyć się bowiem, że dziecko także zostanie zarażone. To dlatego od razu, gdy zauważy się niepokojące objawy lub jest się w grupie ryzyka, właśnie dlatego, że wcześniej chorowało się na łupież pstry, od razu należy zgłosić to swojemu lekarzowi prowadzącemu.

Jak więc można leczyć łupież pstry w ciąży?

Tak naprawdę tylko przy pomocy bardzo delikatnych środków i kosmetyków, które są specjalnie dobrane i polecane właśnie kobietom spodziewającym się dziecka. Przede wszystkim nie można stosować nic na własną rękę, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne. Wiele preparatów, które normalnie używa się przy zwalczaniu łupieżu pstrego, może zawierać składniki, które są szkodliwe dla kobiet w ciąży.

To dlatego o każdym preparacie należy porozmawiać ze swoim lekarzem i on oceni, czy można bezpiecznie po niego sięgnąć lub dobierze coś łagodniejszego.

Jakimi kosmetykami można się wspomagać? Przede wszystkim:

  • delikatnymi żelami o naturalnym składzie,
  • ziołowymi szamponami,
  • nawilżającymi balsamami.

Zawsze najważniejszy jest skład. Trzeba czytać go uważnie i nie tylko eliminować składniki niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ale także wybierać te, które są w pełni naturalne i nawilżają skórę, która w przypadku łupieżu jest bardzo wysuszona.

Sprawdź również artykuł o łupieżu pstrym i leczeniu octem

Łupież pstry w ciąży, tak jak było już wspomniane, jest dość niebezpieczny i właśnie dlatego trzeba na siebie uważać, a także starać się wyleczyć go, zanim jeszcze zajdzie się w ciążę. Właśnie wtedy będzie to w pełni odpowiedzialne i szybkie do zagojenia.

Zestaw Pityver

PITYVER
NATURALNE DERMOKOSMETYKI NA ŁUPIEŻ PSTRY  ZAMÓW!

Łupież pstry w ciąży potrafi dać w kość. Przede wszystkim objawia się bardzo nieprzyjemnym świądem oraz zaczerwienieniem skóry. Dolegliwości potrafią pokrywać nawet całe ciało, a dodatkowo w ciąży mogą się one nasilać. To dlatego zaleca się jak najszybszą wizytę u specjalisty, który pozwoli dobrać środki, które są w pełni bezpieczne dla przyszłej matki oraz jej maluszka, a jednocześnie skutecznie działają.


Bibliografia

1. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
2. Mittag H., Fine structural investigations of Malassezia furfur. II.The envelope of the yeast cells, 1995
3. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007

Jesteśmy na

nasze aukcje