Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Olej kokosowy na łupież pstry – poznaj jego zbawienne działanie!

Olej kokosowy na łupież pstry – czy można z jego pomocą zwalczyć schorzenie całkowicie? Zwolennicy naturalnych środków walki z chorobami z pewnością zgodzą się, że olej kokosowy jest dobrym sposobem walki z łupieżem. To, czy poradzi on sobie z dolegliwością, jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby i predyspozycji chorego.

Olej kokosowy na łupież pstry – olej kokosowy jako składnik kosmetyków

Olejek kokosowy na łupież pstryOlej kokosowy na łupież pstry – to tylko jedno z wielu jego zastosowań. Wielu producentów kosmetyków decyduje się na umieszczenie oleju kokosowego w swoich produktach. Można go znaleźć w szamponach do włosów farbowanych – nawilża i nabłyszcza włosy wysuszone środkami chemicznymi. Sprawdza się także w maściach i balsamach leczących problem suchej skóry. Antybakteryjne właściwości oleju kokosowego przydają się w preparatach polecanych w walce z trądzikiem.

Olej kokosowy na łupież pstry – nieznane właściwości

Olej kokosowy na łupież pstry znany jest ze swoich właściwości nawilżających. Dobrze poradzi sobie z regeneracją zniszczonej, spękanej skóry i przyniesie ulgę choremu. Łupież pstry wywoływane jest przez grzyby drożdżopodobne, więc w walce z nim skuteczny będzie olej kokosowy ze względu na jego działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Olej kokosowy doskonale nawilża skórę, redukuje swędzenie wywołane obecnością łupieżu pstrego. Dzięki jego zastosowaniu na zmienione chorobowo miejsca zniknie także nieprzyjemne uczucie suchości skóry.

Olej kokosowy na łupież pstry – związki w nim występujące

Olej kokosowy na łupież pstry zawiera drogocenne związki (które znajdziesz m.in w emulsji Pityver), które pomagają pozbyć się dolegliwości wynikających z obecności łupieżu pstrego. Olej kokosowy zawiera przede wszystkim:

  • kwasy MCT,
  • kwas laurynowy,
  • witaminy: E, C, B2, B6,
  • związki takie jak: żelazo, potas, magnez, fosfor, jod, wapń i kwas foliowy.

Ten ostatni powinien być spożywany przede wszystkim przez kobiety w ciąży. Kwasy MCT działają termogenicznie, wykazują właściwości antybakteryjne. Mają pozytywne walory dietetyczne i zdrowotne. Kwas laurynowy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. To właśnie on także działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo, przez to olej kokosowy jest niezastąpiony w walce z łupieżem pstrym.

Olej kokosowy na łupież pstry – ogólne zastosowanie

Olej kokosowy na łupież pstry jest dobrym wyborem. Nie przydaje się jednak tylko do tego. Używa się go w kuchni podczas robienia potraw, ciast, deserów czy smażenia, gdyż jest składnikiem popularnych margaryn i czekolady. Jest sycący, wiec przydaje się jako składnik diet odchudzających. Pomaga on w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia i obniża poziom cukru we krwi. Stosowany jest także w leczeniu Alzheimera i Parkinsona.

Sprawdź również: łupież pstry u dzieci

Olej kokosowy na łupież pstry – pochodzenie i sposób pozyskiwania

Olej kokosowy na łupież pstry otrzymywany jest z miąższu orzechów palmy kokosowej. Pochodzi on z krajów tropikalnych, w których warunki pozwalają na uprawianie palmy kokosowej. Tłoczony na zimno miąższ nie traci swoich właściwości prozdrowotnych, więc przy wyborze odpowiedniego oleju kokosowego na łupież pstry powinniśmy zwrócić na to uwagę.

Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY NA CIELE ZAMÓW!

Osoby, które mają problemy z grzybami, powinny spróbować zastosować u siebie olej kokosowy na łupież pstry. Nie jest on drogi, a szanse pozbycia się problemu są wysokie. To odpowiedni wybór dla osób dbających o swój stan zdrowotny.


Bibliografia

1. Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Adamczyk K., Garncarczyk A., Antończak P., The microbiome of the skin, 2018

Jesteśmy na

nasze aukcje