Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Olejek lawendowy na łupież pstry

Olejek lawendowy słynie z wielu właściwości leczniczych. Jego dobroczynne właściwości zostały docenione również przez kosmetologów. Nie ma się temu co dziwić, gdyż olejkowi z lawendy przypisuje się naprawdę wszechstronne działanie. Ma on więc szansę wspomóc terapię wielu dolegliwości skórnych, z którymi się borykamy, np. działa antybakteryjnie na skórę z łupieżem pstrym.

Olejek lawendowy – z jakich właściwości słynie?

Olejek lawendowy to składnik, któremu powinien zaufać każdy, kto chce cieszyć się zdrową skórą oraz włosami. Nie sposób odmówić mu wszechstronnych właściwości. Wszystko to ze względu na zawartość następujących składników:

  • cukry,
  • garbniki,
  • antocyjany,
  • olejek eteryczny.

Olejek ten polecany jest osobom, które borykają się ze stanami lękowymi. Wystarczy dodać kilka kropli tego specyfiku do kąpieli, aby móc uspokoić skołatane nerwy. Na tym jednak nie koniec jego dobroczynnych właściwości. Olejkowi lawendowemu przypisuje się również pozytywny wpływ na cerę. Olejek ma bowiem działanie przeciwzapalne, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie ze zmianami trądzikowymi. Nie tylko ogranicza ich pojawianie się, ale również przyśpiesza gojenie zmian, które już powstały.

Olejek lawendowy na łupież pstry

Lawenda wykazuje pozytywny wpływ na redukcję łupieżu pstrego. Odpowiada za to między innymi wspomniane już działanie przeciwzapalne olejku z tej rośliny. Olejek lawendowy sprawia również, że giną grzyby odpowiedzialne za pojawienie się oraz rozwój tej uporczywej choroby. Największe szanse na redukcję łupieżu mamy wtedy, gdy działania terapeutyczne rozpoczniemy na wczesnym etapie.

Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY NA CIELE ZAMÓW!

Olejek lawendowy – jakie jest jego ogólne zastosowanie?

Olejek lawendowy - łupież pstryOlejek lawendowy jest produktem w pełni naturalnym, dlatego można mu przypisać wysoką skuteczność oraz duże bezpieczeństwo stosowania. Wiele osób zastanawia się nad tym, która część tego ziela posiada najwięcej właściwości kosmetycznych. Nie sposób nie zauważyć, że szczególne działanie przypisuje się kwiatom lawendy. Posiadają one fioletowy kolor i charakterystyczny kojący zapach. Do produkowania olejku wykorzystywanych jest wiele odmian tej rośliny. Aby olejek lawendowy mógł powstać, destylacji poddaje się gałązki z kwiatami w pełni rozkwitu. Gotowy produkt możemy zakupić w sklepie zielarskim. Warto jednak stawiać na dermokosmetyki tj. emulsja na łupież pstry Pityver zawierające dobroczynny olejek z kwiatów tej rośliny.

W sklepach kosmetycznych, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy wiele kremów do twarzy zawierających olejek z lawendy. Przeznaczone są one zarówno do stosowania na dzień jak i na noc. Wśród kosmetyków zawierających olejek z kwiatów tej dobroczynnej rośliny na uwagę zasługuje również tonik.

Przeczytaj również: jak leczyć łupież pstry

Tonik przywraca skórze neutralne pH i dodaje jej blasku. Nie sposób nie zwrócić uwagi również na to, że olejkiem z lawendy wzbogacane są szampony, zwłaszcza te przeznaczone do pielęgnowania skóry z łupieżem oraz przetłuszczającej się. Ze względu na atrakcyjny zapach olejek dodawany jest także do wielu odżywek, które mają na celu nawilżyć i odżywić nasze kosmyki. Olejku lawendowego używa się również do produkcji różnego rodzaju leków. Przede wszystkim znalazł on zastosowanie w produkcji leków o potencjale uspokajającym i kojącym nerwy. Olejkiem tym wzbogaca się również leki mające na celu terapię schorzeń układu oddechowego.


Bibliografia

1. Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym, 2010
2. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
3. Bandhaya M., The distribution of Malassezia furfur and Malassezia pachydermatis on normal human skin, 1993
4. Kądziela-Wypyska G., Miturska G., Wawrzycki B., Chodorowska G., Profilaktyka i leczenie grzybic, 2004

Jesteśmy na

nasze aukcje