Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Łupież pstry – jak zapobiegać?

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego o wiele łatwiej nie dopuścić do pojawienia się łupieżu pstrego niż z nim walczyć. Problem ten dotyczy wielu osób. Od tych, które mieszkają razem z osobami cierpiącymi na łupież pstry po osoby korzystające np. z saun i solarium. Na profilaktykę powinny też zwrócić uwagę osoby, które wyleczyły już łupież pstry, ponieważ choroba ta lubi powracać.

Jak zapobiegać łupieżowi pstremu?

Łupieżem pstrym możemy zarazić się poprzez kontakt z chorą osobą lub przedmiotami przez nią używanymi. Wiedza ta pomoże nam ograniczyć szanse na zakażenie się drożdżakami.

Miejsca publiczne

Chcąc uniknąć łupieżu pstrego należy stosować się do kilku prostych zasad. Po pierwsze należy szczególną uwagę przykładać do higieny w miejscach publicznych – na basenie w miarę możliwości nie chodzić boso, na solarium upewniać się, że sprzęt jest dokładnie dezynfekowany. Z usług kosmetycznych korzystać należy tylko w dobrych salonach. Należy unikać kontaktu z powierzchniami, z którymi kontakt może mieć potencjalny chory.

Dom

Łupieżem pstrym zarazić można się także w domu. Jeżeli choruje jeden z domowników, trzeba być szczególnie ostrożnym. Wystarczy kilka zasad higieny. Bezwzględnie nie należy dzielić się odzieżą (szczególnie bielizną), obuwiem, ręcznikami, szczoteczkami do zębów czy też innymi przyborami kosmetycznymi. Regularnie powinno się prać odzież oraz ręczniki.

Profilaktyka łupieżu pstrego po wyleczeniu

Co prawda łupież pstry jest znacznie mniej uciążliwy niż na przykład grzybica stóp czy paznokci, jest też całkowicie wyleczalny, jednak ma, podobnie jak inne choroby grzybicze, tendencję do nawrotów. Z tego względu należy, zarówno po wyleczeniu infekcji, jak i profilaktycznie, przestrzegać zasad higieny i zachować ostrożność w korzystaniu z tych obiektów publicznych, gdzie występuje szczególne ryzyko zakażenia – kąpielisk, łaźni, salonów odnowy i innych tego typu placówek. Można też stosować profilaktycznie łagodne dermokosmetyki takie, jak Pityver.

Podsumowanie

Zgodnie ze starą maksymą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto, zwłaszcza w przypadku zwiększonego ryzyka infekcji, stosować specjalne środki do mycia i pielęgnacji ciała, rygorystycznie przestrzegać higieny osobistej, często zmieniać odzież, ręczniki i pościel. Mimo, iż łupież pstry nie jest tak zaraźliwy jak grzybica stóp, to jednak należy zachować ostrożność. Ważne, aby zwracać uwagę na pierwsze charakterystyczne objawy tego schorzenia – jasne plamki na skórze oraz łuszczenie. Wczesne rozpoznanie pozwoli na szybsze uporanie się tą dolegliwością.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017