Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy lupież pstry można opalać – zasady leczenia

Strona główna » Blog » Czy lupież pstry można opalać – zasady leczenia

Czy łupież pstry można opalać? To pytanie, które zadaje sobie większość pacjentów z diagnozą łupieżu pstrego. Niestety wciąż funkcjonuje wiele mitów na temat chorób dermatologicznych, a jednym z popularniejszych jest korzystne działanie ekspozycji słonecznej na zmiany skórne. Jaka jest prawda? Jaką rolę odgrywa ekspozycja słoneczna w przypadku leczenia zmian skórnych? Czy łupież pstry można opalać? Dowiesz się tego z artykułu.

Czy łupież pstry można opalać? Stosowanie kremów z filtrem

Na pytanie, czy łupież pstry można opalać, należy jednoznacznie odpowiedzieć, że nie jest to wskazane, ponieważ ekspozycja słoneczna ma negatywny wpływ na skórę, szczególnie, jeśli pojawiają się na niej zmiany chorobowe. Aby przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom działania słońca, należy zadbać o prawidłową ochronę skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem używanie kremu z filtrem.

Najważniejsze zasady stosowania kremu z filtrem to:

  • wysoki poziom ochrony, czyli krem z filtrem powinien mieć jak najwyższy wskaźnik SPF (np. 50),
  • codzienne stosowanie. Krem z filtrem należy aplikować codziennie, szczególnie przed ekspozycją słoneczną,
  • równomierna aplikacja. Krem z filtrem należy nałożyć na partie ciała odsłonięte podczas ekspozycji słonecznej ze szczególnym uwzględnieniem zmian chorobowych.

Stosując się do tych prostych zasad z pewnością można zminimalizować ryzyko negatywnych skutków działania promieni słonecznych na objawy łupieżu pstrego. Niemniej, specjaliści nie rekomendują opalania się z aktywnymi postaciami choroby.

Sprawdź również: Olejek lawendowy na łupież pstry

Czy łupież pstry można opalać? Konsekwencje decyzji

Wiedząc już, czy łupież pstry można opalać, warto podkreślić, jakie mogą być efekty opalania skóry w czasie łupieżu pstrego. Przede wszystkim należy podkreślić, że nadmierna ekspozycja słoneczna, przede wszystkim bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry przy użyciu filtra może prowadzić do nasilenia się objawów, w tym uciążliwego swędzenia. Szczególnie niewskazane jest opalanie w czasie najsilniejszego działania słońca, czyli w godzinach od 12 do 15. W tym czasie bezwzględnie należy pozostać w domu, aby przeciwdziałać zaostrzaniu się objawów łupieżu pstrego.

Unikanie zaleceń specjalistów może znacząco utrudniać leczenie, a co gorsze również nasilać objawy choroby. W związku z tym wskazane jest unikanie ekspozycji słonecznej, aż do całkowitego ustąpienia objawów łupieżu pstrego.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
SKUTECZNA METODA LECZENIA ŁUPIEŻU PSTREGO ZAMÓW!

Czy łupież pstry można opalać? Jak często używać kremów z filtrem?

Wiadomo już, czy łupież pstry można opalać i jak minimalizować negatywny wpływ ekspozycji słonecznej na zmiany skórne. Jednym ze sposobów jest aplikowanie na skórę kremów z filtrem, które tworzą na jej powierzchni specjalną warstwę ochronną. Krem z filtrem w celu zachowania ochrony należy stosować codziennie niezależnie od warunków pogodowych ze szczególnym uwzględnieniem obszarów skóry, na których pojawiają się objawy łupieżu pstrego.

Podsumowując, łupież pstry to jedna z częściej diagnozowanych chorób dermatologicznych, która wymaga odpowiedniego leczenia. Nasilanie objawów może powodować opalanie, dlatego należy go unikać lub zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.


Bibliografia:

1. Mittag H., Fine structural investigations of Malassezia furfur. II.The envelope of the yeast cells, 1995.
2. Szymańska M., Baranowski A., Płachta D., Przegląd preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu chorób grzybiczych, 2007.
3. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986.

5 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊