Jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami?
Strona główna » Blog » Jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami?
Jak pozbyć się łupieżu pstrego? Jeżeli zauważymy pierwsze objawy, warto zacząć terapie od domowych metod. Domowe sposoby na łupież pstry mogą okazać się skuteczne, jeśli zaczniemy je stosować już na początku choroby i będziemy w tym konsekwentni.
Leczenie łupieżu pstrego domowymi sposobami | |
---|---|
Stosowanie dermokosmetyków (emulsje, kremy, szampony) | Działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, nawilżające, łagodzące. |
Unikanie produktów z chemicznym składem | Zawarte w kosmetykach SLS-y, parabeny, PEG-i, silikony – wysuszają skórę i zaostrzają stany zapalne. |
Sól Epsom | W formie dodatku do kosmetyków, kąpieli lub okładów – działa odkażająco, przeciwgrzybiczo. |
Ekstrakt z pestek grejpfruta | Działa łagodząco, regenerująco, nawilżająco i przeciwgrzybiczo. |
Naturalne olejki | Działają odkażająco, nawilżająco, łagodząco i regenerująco. |
PITYVER
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMÓW!
Łupież pstry – domowe sposoby, które się sprawdzą?
Na łupież pstry domowe sposoby najczęściej wykorzystywane to dermokosmetyki i maści bez recepty. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze takich preparatów?
Doskonale sprawdzą się specjalistyczne kosmetyki dostępne bez recepty. Ważne, aby nie walczyły tylko z objawami łupieżu pstrego, ale przede wszystkimi z przyczynami powstawania tej dolegliwości.
Takie preparaty powinny zwalczać drożdżaki, ale jednocześnie nie podrażniać skóry. Dlatego też ich receptura musi opierać się na naturalnych składnikach o działaniu nie tylko antygrzybicznym, ale też nawilżającym i łagodzącym.
Łupież pstry jest chorobą, która wymaga konsultacji, a następnie terapii wskazanej przez lekarza, jednak nie bez znaczenia pozostaje wspomaganie leczenia łupieżu pstrego domowymi sposobami. Zalecane jest do codziennej pielęgnacji stosowanie dermokosmetyków o działaniu przeciwgrzybicznym, łagodzącym i pielęgnującym – mówi Marta Bożenda, kosmetolog w Clinica Cosmetologica
Domowe sposoby na łupież pstry głowy
Jeżeli zastanawiasz się, jak leczyć łupież pstry skóry głowy, warto sięgnąć po specjalistyczny szampon oraz płyn do wcierania skórę głowy. Wybierając szampon, zwróćmy uwagę, aby nie zawierał on SLSów oraz SLESów, które mogłyby wysuszać i podrażniać skórę. Jednocześnie powinien skutecznie oczyszczać głowę. Dobrze jest zwrócić uwagę na zawartość selenu, który zwalcza grzyby, dobrze oczyszcza, a do tego łagodzi podrażnienia.
Płyn do skóry głowy powinien być lekki, aby nie obciążać włosów. Jednocześnie musi pielęgnować cerę, regenerować komórki, a także regulować wydzielanie sebum.
Doskonale sprawdzą się takie składniki, jak: cynk, miedź, ekstrakt z chmielu, sól Epsom oraz ekstrakt z pestek grejpfruta. Składniki te walczą z drożdżakami, które wywołują chorobę, ale też działają nawilżająco, łagodząco i regenerująco.
PITYVER
NATURALNE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!
Domowe sposoby na łupież pstry na ciele
Kompleksowej pielęgnacji dopełni specjalistyczna emulsja do skóry ciała. Taki kosmetyk powinien zawierać składniki grzybobójcze, nawilżające oraz regenerujące. Sprawdzą się takie substancje, jak: pirokton olaminy, fosfolipidy oraz naturalne olejki. Dzięki takiej kompozycji preparat będzie walczył z grzybami, ale też przyśpieszy cały proces kuracji.
Działanie dermokosmetyków a łupież pstry
Stosowanie dermokosmetyków to zalecany przez specjalistów sposób na uzupełnienie, ale też i wspomaganie właściwego leczenia. Dla wzmocnienia skuteczności terapii warto sięgać po produkty oparte na skoncentrowanych i aktywnych formułach o kompleksowym działaniu. Docenianą przez dermatologów, jak i pacjentów jest propozycja zestawu Pityver. Dermokosmetyki, a właściwie emulsja do ciała, płyn do skóry głowy i szampon wykazują silne i natychmiastowe działanie grzybobójcze, przeciwbakteryjne, a jednocześnie łagodzące, regenerujące i pielęgnujące łuszczącą się skórę.
Zobacz również: Łupież pstry – leczenie ziołami
Jakie składniki aktywne wspomagają łagodzenie objawów łupieżu pstrego? Warto sięgać po produkty, w których składzie znalazły się, m.in.: selen, naturalne oleje roślinne (np. kokosowy, z czarnej porzeczki, z paczuli, z lawendy), miedź, cynk, sól Epsom, ekstrakt z chmielu, czy ekstrakt z pestek grejpfruta.
Kompleksowe działanie dermokosmetyków pozwala zachować równowagę w funkcjonowaniu skóry głowy i ciała. Dodatkowo zawarte w produktach substancje aktywne regulują wydzielanie sebum, hamują rozwój drobnoustrojów i zapobiegają nawrotom choroby. Co ważne, specjalnie opracowane formuły nie wchodzą w reakcję z przepisaną przez lekarza terapią, a mogą ją jedynie wzmocnić i przyspieszyć efekty leczenia.
Oprócz stosowania dedykowanych dermokosmetyków, w domowym leczeniu łupieżu pstrego bardzo ważne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad. Z racji, iż powodujący chorobę drożdżak, wykazuje wysoką zdolność transmisji na inne osoby, chory na czas leczenia powinien ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi osobami – uściski, podawanie rąk. Osoba zakażona powinna używać własnych ręczników, pościeli i akcesoriów np. szczotki do włosów. Rzeczy chorego, w tym bielizna pościelowa powinny być często wymieniane i prane w wysokich temperaturach. Dodatkowo, w celu łagodzenia objawów ulgę przyniesie kąpiel z dodatkiem soli Epsom, czy wcieranie w ciało olejku np. lawendowego dodanego do regenerującego balsamu.
Kompleksowe działanie
Zarówno w zwalczaniu łupieżu pstrego, jak i zapobieganiu nawrotom choroby, ważne jest kompleksowe działanie. Nawet jeżeli ogniska choroby występują na zamkniętym, niewielkim obszarze, należy odpowiednio pielęgnować całe ciało. Dzięki temu zapobiegniemy nawrotom oraz rozprzestrzenianiu się dolegliwości. Kosmetyki Pityver opierające swój skład o substancje pochodzenia naturalnego, sprawdzą się zarówno w przypadku walki z łupieżem pstrym, jak i zapobieganiu nawrotom choroby.
Bibliografia
1. Leeming J.P., Notman F.H., Holland K.T., The distribution and ecology of Malassezia furfur and cutaneous bacteria on human skin, 1989
2. Rodoplu G., Saracli M.A., Gümral R., Yildiran S.T., Distribution of Malassezia species in patients with pityriasis versicolor in Turkey, 2014
3. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur, 1998
Komentarze
Marta Kołodziej - 2022-05-24 12:39:47
My też wspomagalismy leczenie dermokosmtykami i efekty były zdecydowanie lepsze jak bez nich, chociaż oczywiscie grunt to dobranie czegos odpowiedniego i działającego dobrze.
Jaga - 2022-01-02 16:09:09
Ja bym nie wiedziała w ogóle jak wyleczyć łupiez pstry bo nie wiedziałam co to :PP Więc bardzo przydatny artykuł, poszerzył moje horyzonty :D
Marta Kolodziejczak - 2021-02-16 10:18:55
domowe sposoby na lupiez pstry beda dobre do wspomożenia siebie w profesjonalnym leczeniu jak np zalezy nam na szybszym zaniknieciu plam i fajnie że są takie produkty, ale nie mozna ich uzywac i lekcewazyc wizyt u lekarza
Emily Sz. - 2020-10-28 21:06:16
No to polecam Ci przestać szukać, bo..... pityver jest dostępny tylko online. Ciekawe, bo zastanawiałam się jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami, także spróbuję jeszcze coś włączyć do rytuału.
AIKO - 2020-10-10 11:12:33
Musze zobaczyc czy u mnie w aptece jest dostepny ten zestaw bo chcialabym sobie cos takiego kupic bo niestety ale straszne mam placki.
lily23 - 2019-09-11 12:32:47
Ja jakos tego znalezc w sumie nie za bardzo moglam ale dzieki wielkie za pomoc bo jednak dobrze wiedziec a niestety domowe sposoby na lupiez pstry nie zalatwiaja sprawy calkowicie
Candy P. - 2019-05-29 00:43:37
CYNK, a dokładniej o co jest w pityver to glukonian cynku przede wszystkim oczyszcza. z innych rzeczy to też hamuje łojotok czy tworzenie się jakiś drobnoustrojów zwłaszcza że działa to przeciwwirusowo itp. Jako że nakładasz to bezpośrednio na skórę w tych preparatach to jeszcze dość mocno nawilża i robi tak by tam wewnątrz skóry te nawilżenie było dość konkretne. MIEDŹ, tutaj znów glukonian miedzi czyt. cukier prosty plus miedź działa poniekąd w taki sposób że rewitalizuje skórę. Poza tym jest antyoksydantem czyli działa przeciwstarzeniowo. Inna sprawa że związki miedzy mają też działanie takie, że przyspieszają one gojenie się ran i przewlekłych chorób skórnych. Masz to wszystko opisane w Internecie. Wystarczy poświęcić te 3-4 minuty i masz wszystko opisane od A do Z. ?♀️ ?
lily23 - 2019-01-03 16:10:51
a co w sumie robi miedz i cynk? bo jest wspomniane ze te dermokosmetyki je maja ale troche nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie ma to pomagac