Łupież plamisty – co go zaostrza?
Strona główna » Blog » Łupież plamisty – co go zaostrza?
Łupież plamisty jest określeniem, z którym można spotkać się stosunkowo rzadko. Warto więc wiedzieć, że jest to po prostu łupież pstry, a inaczej mówiąc, po prostu jego druga nazwa, ale o wiele rzadziej spotykana. Jest to choroba, którą spotyka się coraz częściej. Chociażby z tego powodu warto zapoznać się z jej najczęstszymi objawami oraz kwestiami, które ją wywołują. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie ich unikać i tym samym zapewnić swojej skórze ukojenie. Jest ono bowiem bardzo ważne u wszystkich osób, które borykają się z łupieżem plamistym na różnych częściach ciała.
Jakich czynników drażniących powinny unikać osoby, które mają łupież plamisty?
Łupież plamisty potrafi być naprawdę męczący. Warto więc wiedzieć, jakie czynniki zaostrzają go jeszcze bardziej i postarać się je zlikwidować ze swojego codziennego życia. Dzięki temu na pewno po krótkim czasie zauważy się znaczącą poprawę, a skóra za to podziękuje.
Czynnikami, które pogarszają stan skóry, są:
- nieprzewiewne ubrania,
- opalanie oraz korzystanie z solarium,
- przesuszanie skóry.
Są to czynniki, które stosunkowo łatwo wyeliminować ze swojej codzienności. Wystarczy jedynie chwilę się nad tym zastanowić.
Zobacz czy warto używać oleju kokosowego na łupież pstry
Łupież plamisty a nieprzewiewne ubrania
Łupież plamisty może zaostrzyć się, wtedy gdy nosi się nieprzewiewne ubrania, które wykonane są ze sztucznych materiałów. W takim przypadku skóra nie oddycha, tak jak powinna, a to prowadzić może do jej przepocenia. W związku z tym chorobowo zmienione miejsca zaczynają mocniej swędzieć, a grzybica rozwija się jeszcze lepiej ze względu na uwielbienie do ciepłych i wilgotnych miejsc.
PITYVER
ZWALCZ ŁUPIEŻ PLAMISTY DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYM ZAMÓW!
Łupież plamisty a opalanie i korzystanie z solarium
Wszystkie osoby, które mają łupież plamisty, z całą pewnością powinny zdawać sobie sprawę z tego, że opalanie chorobowo zmienionych miejsc lub chodzenie na solarium pogarsza stan skóry. Osoby, u których wystąpił łupież plamisty powinny także uważać na wysokie temperatury. Przegrzana skóra wysusza się i zaczyna pękać, a także mocniej swędzieć. W takich warunkach gojenie się skóry jest o wiele wolniejsze i przede wszystkim bardziej bolesne.
Łupież plamisty i przesuszanie skóry
Łupież plamisty nie lubi także, gdy skóra jest nadmiernie przesuszona. Może się tak stać z wielu względów. Przede wszystkim szkodliwe mogą być wysokie temperatury, ale i źle dobrane kosmetyki. Niektóre dodatkowo wysuszają skórę, co przecież jeszcze bardziej pogarsza jej stan. W związku z tym staje się ona bardziej czerwona, pękająca i bolesna.
Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Kluczowe będą więc odpowiednio dobrane dermokosmetyki oraz łagodne balsamy przeznaczone dla skóry z problemami
Łupież plamisty niestety ma tendencje do nawrotów. To właśnie dlatego warto wiedzieć, co robić, aby skóra była ukojona i szybciej się goiła. Na pewno warto wykluczyć wymienione powyżej czynniki. Dzięki temu skóra na pewno zacznie wyglądać coraz lepiej i przede wszystkim przestanie pękać oraz powodować ból. Bardzo ważne jest także to, aby dobrać odpowiednie dermokosmetyki, które znacząco wpływają na skórę. Jest to bardzo ważne i w krótkim czasie pozwoli poczuć ulgę.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!
Bibliografia
1. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
2. Simmons R.B., Gueho E., A new species of Malassezia. 1990
3. Marcon M., Powell D., Epidemiology, diagnosis and management of Malassezia furfur systemic infection, 1987