Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież plamisty – co go zaostrza?

Strona główna » Blog » Łupież plamisty – co go zaostrza?

Łupież plamisty jest określeniem, z którym można spotkać się stosunkowo rzadko. Warto więc wiedzieć, że jest to po prostu łupież pstry, a inaczej mówiąc, po prostu jego druga nazwa, ale o wiele rzadziej spotykana. Jest to choroba, którą spotyka się coraz częściej. Chociażby z tego powodu warto zapoznać się z jej najczęstszymi objawami oraz kwestiami, które ją wywołują. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie ich unikać i tym samym zapewnić swojej skórze ukojenie. Jest ono bowiem bardzo ważne u wszystkich osób, które borykają się z łupieżem plamistym na różnych częściach ciała.

Jakich czynników drażniących powinny unikać osoby, które mają łupież plamisty?

łupież plamisty - plamki

Łupież plamisty potrafi być naprawdę męczący. Warto więc wiedzieć, jakie czynniki zaostrzają go jeszcze bardziej i postarać się je zlikwidować ze swojego codziennego życia. Dzięki temu na pewno po krótkim czasie zauważy się znaczącą poprawę, a skóra za to podziękuje.

Czynnikami, które pogarszają stan skóry, są:

  • nieprzewiewne ubrania,
  • opalanie oraz korzystanie z solarium,
  • przesuszanie skóry.

Są to czynniki, które stosunkowo łatwo wyeliminować ze swojej codzienności. Wystarczy jedynie chwilę się nad tym zastanowić.

Zobacz czy warto używać oleju kokosowego na łupież pstry

Łupież plamisty a nieprzewiewne ubrania

Łupież plamisty może zaostrzyć się, wtedy gdy nosi się nieprzewiewne ubrania, które wykonane są ze sztucznych materiałów. W takim przypadku skóra nie oddycha, tak jak powinna, a to prowadzić może do jej przepocenia. W związku z tym chorobowo zmienione miejsca zaczynają mocniej swędzieć, a grzybica rozwija się jeszcze lepiej ze względu na uwielbienie do ciepłych i wilgotnych miejsc.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZWALCZ ŁUPIEŻ PLAMISTY DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYM ZAMÓW!

Łupież plamisty a opalanie i korzystanie z solarium

Wszystkie osoby, które mają łupież plamisty, z całą pewnością powinny zdawać sobie sprawę z tego, że opalanie chorobowo zmienionych miejsc lub chodzenie na solarium pogarsza stan skóry. Osoby, u których wystąpił łupież plamisty powinny także uważać na wysokie temperatury. Przegrzana skóra wysusza się i zaczyna pękać, a także mocniej swędzieć. W takich warunkach gojenie się skóry jest o wiele wolniejsze i przede wszystkim bardziej bolesne.

Łupież plamisty i przesuszanie skóry

Łupież plamisty nie lubi także, gdy skóra jest nadmiernie przesuszona. Może się tak stać z wielu względów. Przede wszystkim szkodliwe mogą być wysokie temperatury, ale i źle dobrane kosmetyki. Niektóre dodatkowo wysuszają skórę, co przecież jeszcze bardziej pogarsza jej stan. W związku z tym staje się ona bardziej czerwona, pękająca i bolesna.

Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Kluczowe będą więc odpowiednio dobrane dermokosmetyki oraz łagodne balsamy przeznaczone dla skóry z problemami

Łupież plamisty niestety ma tendencje do nawrotów. To właśnie dlatego warto wiedzieć, co robić, aby skóra była ukojona i szybciej się goiła. Na pewno warto wykluczyć wymienione powyżej czynniki. Dzięki temu skóra na pewno zacznie wyglądać coraz lepiej i przede wszystkim przestanie pękać oraz powodować ból. Bardzo ważne jest także to, aby dobrać odpowiednie dermokosmetyki, które znacząco wpływają na skórę. Jest to bardzo ważne i w krótkim czasie pozwoli poczuć ulgę.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
2. Simmons R.B., Gueho E., A new species of Malassezia. 1990
3. Marcon M., Powell D., Epidemiology, diagnosis and management of Malassezia furfur systemic infection, 1987

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊