Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?
Strona główna » Blog » Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?
Łupież pstry na dłoniach to dolegliwość, która dotyczy wielu osób z populacji. Oprócz nieprzyjemnych objawów łupież pstry na dłoniach to przede wszystkim mniejsza pewność siebie i kompleksy. W związku z tym warto wiedzieć, jak powstają zmiany, a także w jaki sposób skutecznie je leczyć. Niewątpliwie kuracja jest długotrwała i czasochłonna, szczególnie ze względu na lokalizację. Warto jednak podjąć wysiłek, by po pewnym czasie cieszyć się dłońmi bez żadnych zmian skórnych i objawów towarzyszących.
Łupież pstry na dłoniach – jak wygląda?
Łupież pstry na dłoniach nie należy do rzadkich schorzeń. Pojawia się akurat na dłoniach, ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna i bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych (np. kontakt z detergentami). Jak wygląda łupież pstry na dłoniach? To przede wszystkim silnie zaczerwienione i zaognione zmiany, które wyróżniają się na tle zdrowej skóry- są od niej mocno oddzielone. Ponadto zmiany najczęściej mocno swędzą i bolą, co utrudnia codzienne funkcjonowanie i podejmowanie różnych działań. W zależności od stopnia zaawansowania choroby i cech indywidualnych, zmiany mogą pojawić się wyłącznie na wierzchu dłoni, a w zaawansowanych stadiach zająć nawet całą dłoń. W związku z tym warto wiedzieć, jakie czynniki zaostrzają łupież pstry na dłoniach.
Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?
Łupież pstry na dłoniach można leczyć na kilka sposobów. W tym celu należy udać się do dermatologa, który na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu, oględzin zmian chorobowych, jak i ewentualnych badań podejmie decyzję o leczeniu. Zwykle zaleca stosowanie leków miejscowych, które nakładamy na zmiany skórne. Zwykle są to różnego rodzaju maści, które wykazują właściwości nawilżające i przeciwgrzybicze.
Przeczytaj również jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami
W zaawansowanych stadiach choroby konieczne mogą być leki ogólnoustrojowe, czyli przyjmowane doustnie. Oprócz leczenia doraźnego zapobiegają także nawrotom choroby
PITYVER
ZWALCZ ŁUPIEŻ PSTRY SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!
Drugim etapem leczenia jest kuracja domowa, która polega na wprowadzeniu w życie szeregu zmian oraz dodatkowych działań, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry, w tym:
- zmiana diety. To co jemy ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Znaczenie ma przede wszystkim spożywanie warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin,
- odpowiednie nawodnienie organizmu. Wypijanie około 1,5 do 2 litrów dziennie zapobiega odwodnieniu organizmu. To z kolei zmniejsza ryzyko uszkodzeń ciała, ponieważ odwodniony organizm ma większą podatność na różnego rodzaju uszkodzenia,
- stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Najważniejsze jest regularne złuszczanie zmian oraz ich intensywne nawilżanie. W tym celu można stosować zarówno delikatne środki myjące, jak i kremy czy żele. Aby przyniosły oczekiwaną poprawę, należy nakładać je regularnie, najlepiej każdego dnia. Kosmetyki posiadają odpowiednio skomponowany skład, który wzmacnia skórę i niweluje przyczyny zmian.
Podsumowując, łupież pstry na dłoniach to poważny problem, który dotyczy wielu osób. Oprócz konkretnych objawów medycznych to przede wszystkim źródło kompleksów. W związku z tym należy szybko wdrożyć leczenie, niwelujące widoczne zmiany.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!
Bibliografia
1. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
2. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
3. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012
4. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008