Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?

Strona główna » Blog » Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?

Łupież pstry na dłoniach to dolegliwość, która dotyczy wielu osób z populacji. Oprócz nieprzyjemnych objawów łupież pstry na dłoniach to przede wszystkim mniejsza pewność siebie i kompleksy. W związku z tym warto wiedzieć, jak powstają zmiany, a także w jaki sposób skutecznie je leczyć. Niewątpliwie kuracja jest długotrwała i czasochłonna, szczególnie ze względu na lokalizację. Warto jednak podjąć wysiłek, by po pewnym czasie cieszyć się dłońmi bez żadnych zmian skórnych i objawów towarzyszących.

Łupież pstry na dłoniach – jak wygląda?

Łupież pstry na dłoniach

Łupież pstry na dłoniach nie należy do rzadkich schorzeń. Pojawia się akurat na dłoniach, ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna i bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych (np. kontakt z detergentami). Jak wygląda łupież pstry na dłoniach? To przede wszystkim silnie zaczerwienione i zaognione zmiany, które wyróżniają się na tle zdrowej skóry- są od niej mocno oddzielone. Ponadto zmiany najczęściej mocno swędzą i bolą, co utrudnia codzienne funkcjonowanie i podejmowanie różnych działań. W zależności od stopnia zaawansowania choroby i cech indywidualnych, zmiany mogą pojawić się wyłącznie na wierzchu dłoni, a w zaawansowanych stadiach zająć nawet całą dłoń. W związku z tym warto wiedzieć, jakie czynniki zaostrzają łupież pstry na dłoniach.

Łupież pstry na dłoniach – jak leczyć?

Łupież pstry na dłoniach można leczyć na kilka sposobów. W tym celu należy udać się do dermatologa, który na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu, oględzin zmian chorobowych, jak i ewentualnych badań podejmie decyzję o leczeniu. Zwykle zaleca stosowanie leków miejscowych, które nakładamy na zmiany skórne. Zwykle są to różnego rodzaju maści, które wykazują właściwości nawilżające i przeciwgrzybicze.

Przeczytaj również jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami

W zaawansowanych stadiach choroby konieczne mogą być leki ogólnoustrojowe, czyli przyjmowane doustnie. Oprócz leczenia doraźnego zapobiegają także nawrotom choroby

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZWALCZ ŁUPIEŻ PSTRY SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!

Drugim etapem leczenia jest kuracja domowa, która polega na wprowadzeniu w życie szeregu zmian oraz dodatkowych działań, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry, w tym:

  • zmiana diety. To co jemy ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Znaczenie ma przede wszystkim spożywanie warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin,
  • odpowiednie nawodnienie organizmu. Wypijanie około 1,5 do 2 litrów dziennie zapobiega odwodnieniu organizmu. To z kolei zmniejsza ryzyko uszkodzeń ciała, ponieważ odwodniony organizm ma większą podatność na różnego rodzaju uszkodzenia,
  • stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Najważniejsze jest regularne złuszczanie zmian oraz ich intensywne nawilżanie. W tym celu można stosować zarówno delikatne środki myjące, jak i kremy czy żele. Aby przyniosły oczekiwaną poprawę, należy nakładać je regularnie, najlepiej każdego dnia. Kosmetyki posiadają odpowiednio skomponowany skład, który wzmacnia skórę i niweluje przyczyny zmian.

Podsumowując, łupież pstry na dłoniach to poważny problem, który dotyczy wielu osób. Oprócz konkretnych objawów medycznych to przede wszystkim źródło kompleksów. W związku z tym należy szybko wdrożyć leczenie, niwelujące widoczne zmiany.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
2. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
3. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012
4. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008

2 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊