Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na ramionach – jak działać?

Strona główna » Blog » Łupież pstry na ramionach – jak działać?

Łupież pstry na ramionach pojawia się coraz częściej i z tego to powodu staje się on prawdziwym problemem. To właśnie dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób można sobie z nim poradzić i jak rozpocząć odpowiednio dobrane leczenie, które faktycznie przyniesie efekty, o jakich się marzyło. W tym przypadku warto przeanalizować problem łupieżu pstrego na ramionach.

Łupież pstry na ramionach

Jak często pojawia się łupież pstry na ramionach?

Łupież pstry na ramionach wcale nie jest taką rzadkością, jak mogłoby się zdawać. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że na innych częściach ciała pojawia się on nieco częściej. Najczęstszy jest właśnie łupież pstry, który lokalizuje się na skórze głowy. Potem kolejno atakowane są plecy, pachy czy pachwiny. Niemniej jednak możliwy jest także łupież pstry na ramionach i wcale nie jest to takie rzadkie zjawisko.

Czym objawia się łupież pstry na ramionach?

Łupież pstry na ramionach tak naprawdę objawia się w ten sam sposób, co każdy inny rodzaj łupieżu.

Do charakterystycznych objawów należą:

  • zaczerwienienia,
  • suche brązowe i czerwone plamy na ciele o nieregularnym kształcie,
  • świąd,
  • pieczenie,
  • łuszczenie się skóry.

Ramiona mogą stać się całkowicie chropowate i bardzo bolesne.

Już nawet pierwsze objawy łupieżu ostrego powinny stać się sygnałem alarmowym i budzić podejrzenia. Nie warto czekać, aż jeszcze bardziej ulegną one nasileniu

Warto wspominać, że z reguły leczenie łupieżu pstrego jest dość czasochłonne, a więc trzeba działać od razu, gdy zauważy się pierwsze objawy. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że choroba zostanie całkowicie wyleczona i nie będzie miała zaraz nawrotów.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Poznaj: Przyczyny łupieżu pstrego

Jak postępować, gdy pojawi się łupież pstry na ramionach?

Łupież pstry na ramionach wymaga specjalistycznego leczenia. To dlatego warto podejść do tego z głową i wiedzieć, w jaki sposób działać, aby uzyskać pozytywne efekty. Przede wszystkim już na samym początku choroby warto wybierać dermokosmetyki, które działają pozytywnie na skórę i pomagają ugasić stan zapalny w krótkim czasie. Oczywiście bardzo ważny jest ich skład. Warto czytać go uważnie przed zakupem.

Łupież pstry na ramionach

Jakich składników szukać?

Przede wszystkim w składzie dermokosmetyków na pewno musi się znaleźć alantoina czy pirokton olaminy. Alantoina ma doskonałe działanie łagodzące i sprawia, że skóra jest przyjemna w dotyku, a przede wszystkim mniej czerwona i załagodzona. Dodatkowo ten składnik ma doskonałe działanie przeciwświądowe, co sprawia, że od razu po jego zastosowaniu poczuć można prawdziwą ulgę. Podobnie działa pirokton olaminy. On dodatkowo ma działanie przeciwgrzybiczne, dzięki czemu doskonale wspomaga leczenie i pozwala pozbyć się grzybów, które odpowiedzialne są za pojawienie łupieżu pstrego na ramionach.

Łupież pstry na ramionach jest po prostu problematyczny. To właśnie z tego powodu warto wiedzieć, w jaki sposób można wyleczyć swoją skórę, aby przynieść jej ulgę

Dodatkowo leczenie powinno zostać oparte o dermokosmetyki najwyższej jakości. Muszą być one stosowane nawet, wtedy gdy objawy już całkiem ustąpią. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że choroba znów nie powróci. Warto zwracać uwagę na skład oraz stężenie danych składników.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Gaitanis G., Velegraki A., Mayser P., Bassukas I.D., Skin diseases associated with Malassezia yeasts: Facts and controversies, Clinics in Dermatology, 2013
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Marcon M., Powell D., Epidemiology, diagnosis and management of Malassezia furfur systemic infection, 1987

13 głosów

Komentarze

rose - 2020-08-23 21:57:42

wystarczy byc na basenie, kosmetyczki czy fryzjera by sie zarazic. serio.

Agata J. - 2020-08-16 10:25:19

Mnie czeka takie spotkanie z lekarzami i boję się, że to będzie to, ale nawet nie wiem gdzie mogłam się bym zarazić.. :<

thom - 2020-08-09 17:38:51

za pierwszym razem jak jeszcze nie widziałam co to jest to mnie to zastanawiało czy nie mam jakiś problemów z koloryt bo to nawet opalać się nie chciało potem żona mnie zaciągnęła do lekarza i jestem w trakcie leczenia bo okazało się że to właśnie jest ten łupież pstry na ramionach. coś swędziało, coś się łuszczyło, ale później to się różniło w kolorze od reszty skóry. dziwne ale trzeba leczyć i powoli to zanika.

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊