Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry, woda utleniona – jakie ma działanie?

Strona główna » Blog » Łupież pstry, woda utleniona – jakie ma działanie?

Z całą pewnością każdy zdaje sobie sprawę, jak nieestetyczny jest łupież pstry. Woda utleniona to coraz częściej wymieniany środek, który ma skutecznie pomóc w walce z tym krępującym problemem. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób jej używać, aby faktycznie zauważyć pozytywne zmiany. Okazuje się bowiem, że jeśli chodzi o łupież pstry, woda utleniona faktycznie może przynieść oczekiwane rezultaty.

Woda utlenionaCo zrobić, gdy pojawia się łupież pstry? Woda utleniona jako wybawienie

Wiadomo przecież, jak trudno walczyć z łupieżem pstrym. Woda utleniona posiada pewne właściwości, które sprawiają jednak, że faktycznie łupież pstry może zacząć zanikać.

Jeśli chodzi o te właściwości, to na pewno wymienić trzeba:

  • właściwości odkażające,
  • antybakteryjne,
  • oczyszczające,
  • wpływające na szybkość gojenia się ran.

Jak jednak wykorzystać to na łupież pstry? Woda utleniona na pewno będzie nieoceniona, ale warto wiedzieć, jak z niej korzystać.

Przede wszystkim warto przecierać nią chorobowo zmienione miejsca. Jest to najbardziej znana, a jednocześnie najskuteczniejsza metoda w wykorzystaniu wody utlenionej przeciwko łupieżowi pstremu.

Czasami stosowane są także płukanki skóry głowy, które sporządzone są właśnie z wody utlenionej oraz wody w proporcjach 1:1. Taka forma aplikacji jest bardzo łatwa i poręczna, co sprawia, że o wiele prościej wypłukać tak sobie włosy i można robić to każdorazowo po myciu włosów.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA PROBLEM ŁUPIEŻU PSTREGO ZAMÓW!

Poznaj naszą propozycję szamponu na łupież pstry

Woda utleniona

Łupież pstry – woda utleniona i efekty, jakich można się spodziewać

Chyba każdy, kto zmagał się z łupieżem, wie, jak kłopotliwy potrafi być łupież pstry. Woda utleniona jest jednak w stanie temu zaradzić. Oczywiście musi być ona odpowiednio aplikowana oraz zawsze należy pamiętać o regularności. Dzięki temu już po około dwóch tygodniach będzie można zobaczyć spektakularne zmiany. Warto także zaznaczyć, że pierwszą poprawę można zauważyć już bezpośrednio po pierwszym, czy też drugim użyciu. To dlatego używanie wody utlenionej na łupież pstry jest aż tak polecane. W końcu jest to metoda w pełni naturalna. Warto jednak wspomnieć o tym, jakich efektów można oczekiwać. Przede wszystkim skóra staje się gładsza i zdrowsza. Zaczynają znikać łuski charakterystyczne dla łupieżu pstrego, które są największym problemem przy tej dolegliwości. Dodatkowo zahamowany zostaje świąd, co dla większości chorujących stanowi niesamowitą ulgę.

Sprawdź: Objawy łupieżu pstrego

Skóra przestaje być regularnie podrażniana, dzięki czemu może szybciej się goić i wyglądać lepiej. Woda utleniona musi być jednak stosowana regularnie, czyli co najmniej raz dziennie.

Oczywiście woda utleniona to nie wszystko. Warto zdecydować się także na dermokosmetyki wysokiej jakości jak np. Pityver, które pomogą skórze głowy odzyskać utraconą równowagę w możliwie jak najkrótszym czasie. Dermokosmetyki muszą być stosowane regularnie, czyli każdego dnia. W takim przypadku szybciej zacznie zanikać łupież pstry. Woda utleniona oczywiście także jest niezwykle istotna, ale lepiej stosować ją jako wsparcie w zwalczaniu łupieżu pstrego, niżeli jako lekarstwo samo w sobie. Dzięki odpowiedniemu doborowi środków skóra głowy na nowo będzie gładka i pozbawiona szpecących ją łusek pokrywających jej powierzchnię.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Mittag H., Fine structural investigations of Malassezia furfur, II.The envelope of the yeast cells, 1995
2. Adamski Z., Badania nad rolą drożdżaków lipofilnych Malassezia furfur (Pityrosporum ovale, Pityrosporum orbiculare) w różnych dermatozach, 1995
3. Adamczyk K., Garncarczyk A., Antończak P., The microbiome of the skin, 2018

18 głosów

Komentarze

Owieczka Molly - 2020-09-01 08:43:24

Nie wiem w sumie. Ale no połączenie takiej samej ilości H2O i wody utlenionej nie jest jakieś super trudne. Od siebie polecam przede wszystkim sprawdzić na sobie te składniki które są w pityver bo może akurat będą Ci przydatne.

Wiki - 2020-06-06 20:27:14

Gdzie mozna znalezc cos takiego od razu do nalozenia?

monika sadowska - 2020-05-12 11:35:12

warto spróbować, ale powinna być ona w odpowiednim stężeniu, także polecam poczytać na ten temat więcej ewentualnie kupic coś gotowego ;p

daisy - 2020-05-05 23:41:10

serio warto traktować łupież pstry wodą utlenioną??? trochę mnie to przeraża, zwłaszcza że wiem jak wygląda złuszczona skóra i jak działa woda utleniona i mam pewne wątpliwości.

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊