Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mydło siarkowe na łupież pstry – jak stosować?

Strona główna » Blog » Mydło siarkowe na łupież pstry – jak stosować?

Mydło siarkowe na łupież pstry to produkt powszechnie znany. Ze względu na odpowiednie stężenie siarki działa pozytywnie na wiele problemów skórnych, nie tylko łupież pstry, ale także trądzik. Ważne jest jednak jego odpowiednie stosowanie i przestrzeganie zaleceń producenta. Jakie zatem właściwości wykazuje i dlaczego jest korzystny w leczeniu łupieżu pstrego?

Mydło siarkowe na łupież pstryMydło siarkowe na łupież pstry - działanie i zastosowanie

Mydło siarkowe na łupież pstry to produkt kosmetyczny, który zawiera siarkę w stężeniu od 2 do 5 procent.

Do jego podstawowych właściwości należą:

  • złuszczanie skóry. Usuwa martwy naskórek i zanieczyszczenia, odsłaniając kolejną, zdrową jej warstwę,
  • redukowanie nadmiaru sebum, dzięki czemu skóra mniej się błyszczy, pozostaje matowa. Wykazuje również delikatne działanie ściągające pory,
  • kojące w przypadku istniejących stanów zapalnych skóry,
  • antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze, dzięki czemu rekomendowana jest przez dermatologów w leczeniu objawów łupieżu pstrego.

Mydło siarkowe na łupież pstry należy stosować raz w ciągu dnia, najlepiej wieczorem przed zaśnięciem. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji różnych partii ciała i twarzy, a także włosów.

Poznaj różnicę: łupież pstry, a łuszczyca

Mydło siarkowe na łupież pstry - przeciwwskazania

Mydło siarkowe na łupież pstry może mieć silne działanie wysuszające, dlatego nie jest wskazane w  przypadku osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Osoby, które mają takie tendencje powinny zrezygnować ze stosowania mydła siarkowego na łupież pstry lub wcześniej, przed zastosowaniem preparatu, spryskać skórę hydrolatem kwiatowym lub tonikiem, aby zminimalizować efekt przesuszenia skóry. Z pielęgnacją mydłem siarkowym należy również ostrożnie postępować latem, kiedy skóra narażona jest na silną ekspozycję słoneczną, przez co może być bardziej podatna na uszkodzenia i przesuszenia. Podczas kuracji należy zatem zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA  ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Mydło siarkowe na łupież pstry - skład produktu

W mydle siarkowym na łupież pstry podstawowym składnikiem jest oczywiście siarka, która naturalnie występuje w środowisku, jak i ludzkich komórkach. Jest składnikiem skał i minerałów, ale może być również otrzymywana syntetycznie. Wielu producentów decyduje się na wzbogacenie mydła dodatkowymi składnikami pielęgnującymi lub o konkretnym działaniu na wybrane problemy skóry (np. trądzik). W związku z tym skład mydła siarkowego może być uzupełniony o składniki o właściwościach nawilżających.

Podsumowując, mydło siarkowe na łupież pstry jest rekomendowane przez dermatologów i kosmetologów jako element kuracji. Dzieje się tak dzięki zawartości siarki o szerokim spectrum działania, korzystnym dla skóry. Mydło siarkowe sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry twarzy, jak i ciała, a nawet włosów.

Niektórym osobom może jednak przeszkadzać jego intensywny, charakterystyczny zapach. Aby kuracja przyniosła oczekiwane skutki, należy wykonywać ją regularnie, zgodnie z zaleceniami dołączonymi na opakowaniu. Przedłużanie kuracji może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego, czyli przesuszenie skóry, dlatego nie wolno wydłużać pielęgnacji z użyciem mydła siarkowego.


Bibliografia:

1. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell
growth,1993.
2. Terui T., Kudo K., Tagami H., Cutaneous immune and inflammatory reactions to Malassezia furfur, 1999.
3. Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u
pacjentów z łupieżem pstrym, 2010.

2 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊