Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Paczula (Pogostemon Cablin)

Strona główna » Blog » Paczula (Pogostemon Cablin)

Paczula (Pogostemon Cablin) kojarzy się zdecydowanej większości z nas z niezwykle atrakcyjnym zapachem. Przyjemna woń tej rośliny nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto po nią sięgać. Na szczęście, w sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych znajduje się mnóstwo kosmetyków zawierających w składzie ekstrakt z paczuli. Warto sięgać po nie w szczególności wtedy, gdy dotknął nas łupież pstry.

PaczulaPaczula – jakie związki zawiera i gdzie jest stosowana?

Paczula jest rośliną pochodzącą z Azji, gdzie uprawia się ją od setek lat. Za dobroczynne właściwości tej rośliny odpowiadają cenne związki w niej zawarte.

Mowa tu przede wszystkim o:

  • olejkach eterycznych,
  • saponiny,
  • składnikach mineralnych.

Najcenniejszy jest jednak olejek eteryczny znajdujący się w paczuli. To w dużej mierze ze względu na niego, korzysta się z właściwości tej rośliny. Surowcem są przede wszystkim liście paczuli, które są zbierane, a następnie suszone. Paczula w tej formie może zostać zakupiona w sklepach zielarskich. Warto również dodać, że olejek zawarty w paczuli wykorzystywany jest do produkcji wielu kosmetyków. Na rynku można otrzymać między innymi szampony z paczulą, ale również odżywki, kremy na dzień czy na noc. Co więcej, paczula stanowi jeden ze składników perfum, bo posiada ona wyjątkowy zapach. Wykorzystuje się ją także do produkcji odświeżaczy powietrza.

Zobacz jak rozpoznać łupież pstry

Pityver - emulsja

EMULSJA DO CIAŁA PITYVER
W SKŁADZIE Z PACZULĄ  ZAMÓW!

Paczula – z jakich właściwości słynie?

Paczula, swoje dobroczynne właściwości zawiera wymienionym wyżej związkom. Zanim sięgniemy po kosmetyki, w których zawarta jest paczula, warto wiedzieć na jakie dolegliwości skórne mogą one pomóc. Należy przede wszystkim docenić przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne właściwości olejku paczulowego. Dzięki temu, kosmetyki zawierające paczulę są w stanie wyciszyć stany zapalne skóry. Przyniosą ulgę osobom walczącym z trądzikiem, zarówno tym pospolitym, jak i różowatym. Ponadto, kosmetyki zawierające paczulę mają szansę pomóc osobom, których dotknął łupież pstry. Olejek, który zawiera paczula działa bowiem silnie przeciwgrzybiczo. Dzięki temu może on łagodzić uciążliwe objawy łupieżu pstrego. Mowa tu między innymi o świądzie, pieczeniu czy łuszczeniu się skóry na twarzy i głowie. Ponadto, dzięki paczuli można pozbyć się uciążliwego zaczerwienienia skalpu. Warto również docenić dobroczynny wpływ paczuli na stan skóry całego ciała. Charakteryzuje się ona właściwościami ujędrniającymi oraz napinającymi. Dzięki temu, balsamy z olejkiem paczulowym są w stanie pomóc osobom walczącym z uciążliwym cellulitem.

Wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne powinny być aplikowane na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Wówczas znacząco zwiększamy prawdopodobieństwo wniknięcia składników aktywnych w głąb naszej skóry

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że paczula na łupież pstry jest skuteczna. Okazuje się, że kosmetyki zawierające ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny mogą pomóc także na inne problemy skórne. Należy jednak pamiętać o tym, że skuteczność paczuli zależy od naszej systematyczności. Warto także mieć na uwadze to, że efekty nie pojawią się od razu. Cierpliwość jest więc bardzo wskazana.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊