Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pirokton olaminy na łupież pstry – jak działa?

Strona główna » Blog » Pirokton olaminy na łupież pstry – jak działa?

Pirokton olaminy na łupież pstry cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to substancja o wszechstronnych właściwościach. Zanim jednak sięgniemy po pirokton olaminy, dobrze byłoby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Okazuje się, że kosmetyki zawierające ten składnik mogą pomóc nie tylko w walce z objawami łupieżu pstrego. 

Pirokton aloninyPirokton olaminy na łupież pstry - jakie właściwości posiada?

Pirokton olaminy na łupież pstry jest substancją, która charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami.

Przede wszystkim, działa ona:

  • przeciwbakteryjnie
  • przeciwgrzybiczo
  • przeciwzapalnie
  • regulująco pracę gruczołów łojowych

Tak liczne właściwości sprawiają, że pirokton olaminy jest powszechnie wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju preparatów kosmetycznych.

Przeczytaj również jak wyleczyć łupież pstry domowymi sposobami

Pirokton olaminy na łupież pstry – w jaki sposób pomaga go likwidować?

Pirokton olaminy na łupież pstry jest bez wątpienia pomocny. Ze względu na swoje działanie przeciwgrzybicze, substancja ta jest w stanie zwalczać grzyby z gatunku Malassezia, które w dużej mierze odpowiadają za rozwój łupieżu pstrego. Ponadto, pirokton olaminy na łupież pstry jest w stanie zapobiec nadmiernym przesuszeniom oraz przetłuszczaniu się skalpu. Warto zaznaczyć, że pirokton olaminy możemy znaleźć w emulsji Pityver. Dzięki temu, ten naturalny kosmetyk jest jeszcze bardziej skuteczny w walce z uciążliwymi objawami łupieżu pstrego.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Pirokton olaminy na łupież pstry oraz na inne schorzenia

Pirokton olaminy na łupież pstry jest niesamowicie skuteczny. Jak się jednak okazuje, substancja ta okazuje się pomocna także w innych schorzeniach. Substancja ta okazuje się niezwykle przydatna w terapii takich chorób jak zwykły łupież, łojotokowe zapalenie skóry oraz łuszczyca. Wymienione schorzenia mają niestety charakter przewlekły, dlatego tak bardzo ważne jest poszukiwanie skutecznych kosmetyków niwelujących ich objawy. Pirokton olaminy na łupież pstry oraz na inne choroby skóry można znaleźć w różnego rodzaju preparatach do pielęgnacji. Przede wszystkim, znajduje się on w szamponach, odżywkach, jak również w maściach czy emulsjach. Każdy, kto decyduje się na stosowanie kosmetyków zawierających wspomniany składnik, musi mieć na uwadze systematyczność. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Na pewno wskazana będzie także konsultacja z lekarzem dermatologiem. W wielu przypadkach, sama pielęgnacja nie wystarczy. Równolegle trzeba więc będzie stosować leki przepisane przez specjalistę.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że pirokton olaminy na łupież pstry jest niezwykle skuteczny. Można znaleźć go w wielu różnych preparatach, takich jak między innymi szampony. Co ciekawe, wspomniana substancja okazuje się przydatna także w walce z innymi chorobami. Mowa tu chociażby o atopowym zapaleniu skóry oraz o łuszczycy. Wybrane kosmetyki należy jednak stosować regularnie, bo tylko wtedy pojawią się efekty.


Bibliografia:

1. Gaitanis G., Velegraki A., Mayser P., Bassukas I.D., Skin diseases associated with Malassezia yeasts: Facts and controversies, Clinics in Dermatology, 2013
2. Morishita N., Sei Y., Microreview of Pityriasis versicolor and Malassezia species, Mycopathologia, 2006

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊