Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Plamy na skórze – co mogą oznaczać?

Strona główna » Blog » Plamy na skórze – co mogą oznaczać?

Plamy na skórze zawsze budzą pewien niepokój. Właśnie z tego powodu warto wiedzieć, jakie choroby je powodują oraz, w jaki sposób dobrać odpowiednie leczenie. Zdarza się, że plamy na ciele nie są koniecznie poważną chorobą i można sobie z nimi poradzić w stosunkowo prosty sposób. Warto więc wiedzieć, jak wyglądają one w poszczególnych chorobach oraz, kiedy niezwłocznie trzeba udać się do lekarza specjalisty, który przepisze odpowiednie leki.

Jakie choroby powodują plamy na ciele?

Plamy na ciele mogą być związane z różnymi rodzajami chorób, które pokazują się na skórze. Warto znać przynajmniej kilka z nich, aby wiedzieć, czemu plamki na ciele są tak kłopotliwe.

plamy na skórzeWśród najbardziej rozpowszechnionych chorób wymienić można:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • łuszczycę,
  • grzybicę,
  • toczeń rumieniowaty,
  • łupież pstry.

Te choroby oczywiście mogą mieć też różne nasilenie i tym samym przeróżny przebieg. Najważniejszym punktem jest obserwacja własnego ciała i szybkie podejmowanie decyzji. Atopowe zapalenie skóry objawia się przede wszystkim czerwonymi zmianami skórnymi. Obecne mogą być także plamy na plecach. Często pojawiają się również w zgięciach łokci, kolan oraz na dłoniach.

Zmiany są nie tylko nieestetyczne i czerwone, ale również często powodują świąd lub wręcz dolegliwości bólowe. Podobnie przebiega łuszczyca. Objęta stanem chorobowym skóra łuszczy się i swędzi. Czasami przybiera wręcz postać łusek, które podczas drapania odrywają się od skóry.

Skóra w tym miejscu jest świecąca i boląca. Często łuszczyca pojawia się na całym ciele, a jej leczenie wcale nie jest takie proste. Zaobserwować można także grzybicę. Choroba skórna wywołana przez grzyby objawia się swędzącą i mocno czerwoną skórą. Czasem w tym miejscu pojawia się także obrzęk. Poważną chorobą skóry jest również toczeń rumieniowaty. Skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona i mocno swędząca. Jest to choroba ustrojowa, a więc zaatakować może także inne organy i warto mieć tego świadomość.

Sprawdź jak wyglądają plamy po łupieżu pstrym

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
POZBĄDŹ SIĘ PLAMEK NA CIELE SPOWODOWANYCH ŁUPIEŻEM PSTRYM ZAMÓW!

Plamy na ciele a łupież pstry

Plamy na ciele mogą wskazywać także na łupież pstry. Ta choroba może zaatakować całą powierzchnię skóry. Ale jak się objawia łupież pstry? Na skórze pojawiają się czerwone, zaognione zmiany, które z początku są niewielkich rozmiarów. Potem jednak powiększają się i często zlewają w jedną większą zmianę, która swędzi, boli i nie wygląda estetycznie. Czasami z takich zmian sączy się ropa, która dodatkowo pogarsza stan chorego. W przypadku łupieżu pstrego bardzo ważna jest szybka reakcja i dobór odpowiednich dermokosmetyków. Tylko one mogą poprawić stan skóry, która jest swędząca, przesuszona i zaogniona. Często łuszczy się, a ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Plamy na ciele z reguły są bardzo nieestetyczne. Trudno się dziwić. W końcu skóra jest zaogniona, bolesna i opuchnięta.

Jak można sobie z tym poradzić? Najlepszym sposobem będzie zgłoszenie się do lekarza specjalisty. Najlepszym wyborem będzie dermatolog. To on oceni stan skóry, a także przepisze odpowiednie leki, które pomogą poprawić wygląd skóry. Bardzo często ogromną rolę odgrywają dermokosmetyki, które mają naturalny skład, ale działają bardzo głęboko. Dzięki temu plamy na ciele znikną.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004
2. Rizzato G., Zakażenia grzybicze u pacjentów po przeszczepie – rola liposomalnej postaci amfoterycyny w erze nowych leków przeciwgrzybiczych, 2004

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊