Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Łupież pstry a inne choroby

Łupież pstry i jego podobieństwo do innych chorób skóry sprawia, że wiele osób myli tę dolegliwość z innymi problemami dermatologicznymi. Warto pamiętać, że niewłaściwa ocena choroby może obniżyć szanse na jej skuteczne wyleczenie. Dlatego osobom, które zauważyły u siebie zmiany skórne w postaci plam i odbarwień, zaleca się adekwatne badania dermatologiczne, na podstawie których można potwierdzić lub wykluczyć łupież pstry i dobrać optymalne metody leczenia.

Łupież pstry a bielactwo

Dlaczego łupież pstry często bywa mylony z chorobą o zupełnie innym podłożu, czyli bielactwem? Przyczyn należy upatrywać w pozornie podobnych objawach. Głównym winowajcą są plamy na skórze, które w kolejnych fazach łupieżu pstrego bieleją i dlatego mogą być omyłkowo uznawane za bielactwo.

Warto jednak zauważyć, że bielactwu nie towarzyszy proces łuszczenia się skóry, w przypadku zaś łupieżu pstrego, jest on obserwowany. Dodatkowo w łupieżu pstrym może wystąpić świąd. Inną różnicą między tymi schorzeniami jest umiejscowienie zmian skórnych. Podczas gdy w bielactwie skumulowane są one na ogół na twarzy (koło oczu i ust), w okolicach pachwin, pach oraz na kolanach, stopach i dłoniach, w łupieżu pstrym zmianami objęte bywają: klatka piersiowa, plecy, kark, boki tułowia.

Łupież pstry a inne choroby skóry

łupież pstry na skórzeW łupieżu pstrym, szczególnie w pierwszym etapie choroby, można zaobserwować podobne objawy do tych występujących w grzybicy tułowia oraz łupieżu różowym. We wszystkich trzech przypadłościach na ciele pojawiają się czerwonawe lub różowawe niewielkie plamki, mające tendencję do łuszczenia. Ze względu na występowanie różowawych i żółtawych, zlewających się plam i grudek pokrytych łuską, z łupieżem pstrym często mylone jest także łojotokowe zapalenie skóry oraz łuszczyca. Na podstawie dokładnej obserwacji zmian skórnych i badań mikroskopowych przeprowadzonych przez dermatologa, można stwierdzić, z którym ze schorzeń rzeczywiście mamy do czynienia. Wiele dermatologów jest jednak w stanie zdiagnozować łupież pstry na podstawie wyłącznie wywiadu z pacjentem oraz obejrzenia skóry.

Podsumowanie

Łupież pstry to uporczywa dolegliwość, której trudno się pozbyć. Walka z tą chorobą jest najczęściej dług i żmudna. W kuracji największe znaczenie ma jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań np. zamówienia zestawu takiego jak Pityver, który zatrzyma chorobę. Pomylenie łupieżu pstrego z innymi chorobami może opóźnić pozbycie się tego schorzenia.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017