Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czego objawem może być łuszcząca się skóra?

Strona główna » Blog » Czego objawem może być łuszcząca się skóra?

Łuszcząca się skóra to przypadłość wielu osób. Narażeni na zmieniające się warunki atmosferyczne, choroby immunologiczne, choroby skóry, i wiele innych powoduje, że łuszcząca się skóra przynosi wiele problemów. Jakie są jej przyczyny?

Łuszcząca się skóra na twarzy

Łuszczenie skóry – czy znamy powody łuszczącego się naskórka?

Łuszczenie skóry spowodowane może być wieloma chorobami, o których możemy nie mieć pojęcia. Sucha łuszcząca się skóra, łuszcząca się skóra na nogach, łokciach czy kostkach może świadczyć o łuszczycy, która jest chorobą genetyczną, objawiającą się przeważnie po 40 roku życia. Łuszcząca się skóra głowy oraz łuszcząca się skóra głowy przy linii włosów może być spowodowana zachorowaniem na łupież różnego typu zwykłego lub tłustego. Przy używaniu specjalistycznych środków leczniczych i wspomagających, łupież jest całkowicie uleczalny.

Łuszcząca się skóra na powiekach, łuszczenie skóry na twarzy, oraz całym ciele może być przyczyną alergii oraz atopowego zapalenia skóry, zaburzeń hormonalnych, skutkiem ubocznym stosowania leków oraz zmianami metabolicznymi u kobiet w ciąży

Łuszcząca się skóra mimo wszystko jest procesem naturalnym, dlatego jeśli nie jest uciążliwe i nadmierne nie należy się tego obawiać.

Podsumowując łuszcząca się skóra może być spowodowana:

  • niedoczynnością tarczycy oraz innymi zaburzeniami hormonalnymi– skóra staje się swędząca i zdecydowanie zbyt przesuszona,
  • alergią i atopowym zapaleniem skóry– występują nadmierne zaczerwienienia, swędzenie i zahamowany rozwój łoju,
  • łuszczyca– skóra przejawia tendencje do rogowacenia i schodzi dużymi płatami,
  • łupież pstry, zwykły oraz tłusty- skóra pokryta jest plamami, swędząca i nadmiernie łuszcząca,
  • ciąża– skóra jest przesuszona na skutek zaburzenia gospodarki wewnętrznej, jednak po narodzinach dziecka kobiety wskazują na zatrzymanie objawów.
Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI ZAMÓW!

Łuszcząca się skóra – pierwsze objawy łupieżu pstrego

Łuszcząca się skóra, zaczerwienienie, a w późniejszym okresie powstanie ciemnych plam może świadczyć o grzybach łupieżu pstrego.

Jeśli zauważymy u siebie takie objawy jak:

  • zaczerwienienie w okolicach barków, klatki piersiowej, pleców,
  • łuszczenie skóry głowy,
  • pojawiające się ciemne plamy na skórze,
  • swędzenie skóry.

Należy niezwłocznie zastosować dermokosmetyki dostępne w aptece lub udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ łupież pstry rozprzestrzenia się bardzo szybko i jest chorobą zakaźną trudną i długą w leczeniu, może obejmować wiele obszarów ciała, należy do nich też łuszcząca się skóra na głowie.

Sprawdź także: Domowe sposoby na łupież pstry

Łuszcząca się skóra – które obszary łuszczenia mogą nas zaniepokoić?

Łuszcząca się skóra na buzi
Łuszcząca się skóra w nietypowych miejscach, takich jak: łokcie, kolana, kostki, miejsca stawowe, powieki, palce, klatka piersiowa czy brzuch powinny wzbudzić u nas zainteresowanie. Może to stanowić o chorobach wewnętrznych, które przynoszą również inne objawy. Nie należy bagatelizować mocno łuszczącej się skóry, nad którą trudno zapanować. W takim wypadku niezwłocznie należy poradzić się farmaceuty lub lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli łuszczenie naszej skóry nie jest nadmierne, możemy stosować łagodne kosmetyki nawilżające, takie jak balsamy do ciała czy masła

Do włosów wybierajmy lekkie szampony oczyszczające, które nie wysuszają skóry. Natomiast odpadające płaty naskórka, rogowacenie oraz powstawanie plam czy łusek stanowi sygnał do specjalistycznej interwencji.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Prohic A., Ozegovic L., Malassezia species isolated from lesional and non‐lesional skin in patients with pityriasis versicolor, 2006
2. Nowicki R., Dermatofitozy praktycznie: zakażenia grzybicze skóry i paznokci podstawy diagnostyki i terapii, 2013
3. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002

16 głosów

Komentarze

Elżbieta - 2020-12-27 21:30:38

No ja właśnie dostałam łupież pstry. Koszmar.

nicol - 2020-07-13 21:48:55

wystarczy pojsc do fryzjera, makijazystki czy zrobic sobie panokcie i mozesz z czymś takim wrocic tak na prawde ;p

Beatrycze - 2020-03-04 15:15:41

Ja np. nie byłam na basenie a podobno tam można sie tym zarazić, a i tak gdzieś to dostałam i serio nie wiem, gdzie mogłam to dostać jeszcze, bo ja raczej nie rozbieram sie nigdzie i nie chodzę do wątpliwych miejsc.

honey - 2020-02-26 10:26:30

no to troche brzmi w sumie jak lupiez pstry ale wiadomo ze moze byc to tez luszczyca po prostu. jak masz takie objawy to marsz do jakiegos doktora bo moze ci sie to pozniej rozlewac na czesciach ciala ktore sa nawet oddalone od tego pierwszego miejsca.

michaśka - 2020-02-11 17:57:37

przeraża mnie to co się dzieje u mnie w okolicach ramion. co jakiś czas pojawiają mi się plamki czerwone a następnie robi się to suche i takie płaty odpadają :<

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊