Potrzebujesz pomocy? Zamów Pityver przez telefon Zadzwoń na: +48 576 142 509

Leczenie łupieżu pstrego

Leczenie łupieżu pstrego to żmudny długi proces. Niełatwo pozbyć się tej dolegliwości. Łupież pstry leczy się podając miejscowo lub doustnie środki o charakterze przeciwgrzybiczym. W ramach zapobiegania nawrotom można również stosować specjalne, dostępne bez recepty środki o działaniu grzybobójczym, na przykład zawierające kwas salicylowy.

Jak leczyć łupież pstry? Leki i dermokosmetyki.

Z reguły lekarz nie ma problemu z rozpoznaniem tego schorzenia, a nawet jeśli objawy mają charakter nietypowy, można zastosować diagnostykę laboratoryjną. Po rozpoznaniu tej choroby leczenie łupieżu pstrego na ogół rozpoczyna się od leków miejscowych, a w razie braku postępów czy dużej rozległości plam, stosuje się ogólne leki na łupież pstry. Jeśli chodzi o środki aplikowane na skórę, są to preparaty imidazolowe oraz środki zawierające cyklopirox, siarczek selenu czy pityronian cynku. Co ważne, preparaty w postaci kremów czy emulsji powinno się nakładać na całe ciało, a nie tylko chorobowo zmienione miejsca.

Masz łupież pstry? Zamów Pityver!

Zaawansowany łupież pstry – jak się pozbyć?

lupiez pstry rozowyZ kolei terapia ogólna polega na doustnym podawaniu pacjentowi preparatów imidazolowych takich jak flukonazol czy itrakonazol. Itrakonazol można podawać w dobowej dawce 200 mg przez tydzień lub w dawce 100 mg na dobę przez dwa tygodnie. Niestety łupież pstry, analogicznie jak grzybica, ma tendencję do nawrotów i to w znacznej większości przypadków. Warto codziennie niwelować łupież pstry: jak leczyć profilaktycznie skórę skłonną do nawrotów? Już po wyleczeniu infekcji należy szczególnie przestrzegać zasad higieny i stosować profilaktycznie środki o działaniu przeciwgrzybiczym takie jak Pityver.

Podsumowanie

Niełatwo pozbyć się dolegliwości, jaką jest łupież pstry. Leczenie zazwyczaj jest długie i żmudne. Co prawda łupież pstry jest znacznie mniej uciążliwy niż na przykład grzybica stóp czy paznokci, jest też całkowicie wyleczalny, jednak ma, podobnie jak inne choroby grzybicze, tendencję do nawrotów. Z tego względu należy, zarówno po wyleczeniu infekcji, jak i profilaktycznie, przestrzegać zasad higieny i zachować ostrożność w korzystaniu z tych obiektów publicznych, gdzie występuje szczególne ryzyko zakażenia – kąpielisk, łaźni, salonów odnowy i innych tego typu placówek.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017