Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Lekarstwo na łupież pstry – jak wybrać?

Strona główna » Blog » Lekarstwo na łupież pstry – jak wybrać?

Lekarstwo na łupież pstry to podstawa w leczeniu choroby. Może być stosowane miejscowo w postaci maści lub doustnie jako tabletka. Farmakologia jest częstym elementem leczenia łupieżu pstrego, stosowana zwykle w bardziej zaawansowanych stadiach choroby. Choroba może nawracać, dlatego tak ważne jest przestrzeganie odpowiednich zasad. Oprócz farmakologii ważna jest pielęgnacja skóry czy unikanie czynników nasilających objawy chorobowe. Jakie substancje stosowane są najczęściej w leczeniu łupieżu pstrego?

Lekarstwo na łupież pstryLekarstwo na łupież pstry – skuteczne substancje lecznicze

Lekarstwo na łupież pstry można stosować zewnętrznie (miejscowo), jak i ogólnoustrojowo (doustnie). Kuracją uzupełniającą mogą być dermokosmetyki, które działają kompleksowo na skórę, przynosząc złagodzenie objawów łupieżu pstrego. Lekarstwo na łupież pstry należy zawsze stosować według zaleceń lekarza. Specjalista określa zarówno częstotliwość zażywania lub aplikacji, jak i dawkę leku.

Do najpopularniejszych leków na łupież pstry należą:

  • miejscowe środki przeciwgrzybicze (np. krem, maść), które zawierając między innymi: klotrimazol, mikonazol, ketokonazol,
  • ogólnoustrojowe leki przeciwgrzybicze, które zawierają między innymi: ketokonazol, itrakonazol, flukonazol,
  • szampony i mydła, które zawierają kwas salicylowy,
  • szampony, które zawierają ketokonazol.
Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMÓW!

Na początku kuracji lekarz zleca zwykle leczenie miejscowe. Kiedy nie następuje poprawa, zapisuje leki ogólnoustrojowe. Jak każde leczenie farmakologiczne, również kuracja łupieżu pstrego, może wiązać się z działaniami niepożądanymi, które związane są z działaniem określonych substancji czynnych

Ketokonazol zaburza poziom hormonów we krwi, zmniejszając stężenie testosteronu. Konsekwencją tego może być oligospermia lub ginekomastia. Nie należy przyjmować itrakonazolu i ketokonazolu w czasie ciąży. A w pozostałych przypadkach wskazane jest regularne wykonywanie prób wątrobowych.

Zobacz czym jest łupież plamisty!

Lekarstwo na łupież pstry – czas kuracji medycznej

Lekarstwo na łupież pstry należy zażywać lub aplikować według zaleceń lekarza. Kuracja odbywa się w określonym czasie. Stosując klotrimazol i ketokonazol miejscowo, kuracja nie powinna trwać dłużej niż 10 dni. Natomiast w przypadku flukonazolu lub itrakonazolu nie dłużej niż 7 dni. Preparaty dermokosmetyczne używamy aż do uzyskania widocznej poprawy kondycji skóry, czyli ustąpienia objawów. Dostępne są także leki bez recepty, które należy stosować dokładnie z zaleceniami wskazanymi w ulotce dołączonej do opakowania.

Lekarstwo na łupież pstry a dermokosmetyki pielęgnacyjne

Poza lekarstwami na łupież pstry, warto uzupełnić kurację, stosując starannie dobrane dermokosmetyki. Wybierając konkretne produkty, należy zwrócić uwagę na ich skład. Najbardziej pożądane są preparaty, które zawierają naturalne składniki aktywne. Działają one na przyczyny choroby, ale również jej objawy. Ponadto zapobiegają nawrotom objawów łupieżu pstrego. Kosmetyki stosujemy miejscowo w miejscu, gdzie występują zmiany chorobowe. Należy stosować je regularnie, aby zapewnić skórze stały dostęp składników aktywnych. Po zauważeniu objawów łupieżu pstrego, należy udać się lekarza, który zleci odpowiednie leczenie. Jednocześnie warto także stosować pielęgnację naturalnymi dermokosmetykami.
Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Rizzato G., Zakażenia grzybicze u pacjentów po przeszczepie – rola liposomalnej postaci amfoterycyny B w erze nowych leków przeciwgrzybiczych, 2004
2. Crissey I.T., Częste zakażenia grzybicze. Prosty test diagnostyczny i leczenie, 1999
3. Mittag H., Fine structural investigations of Malassezia furfur. II.The envelope of the yeast cells, 1995

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊