Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry a solarium – jaka jest między nimi zależność?

Strona główna » Blog » Łupież pstry a solarium – jaka jest między nimi zależność?

Łupież pstry a solarium - to dylemat, który dotyczy wielu osób, które obserwują u siebie charakterystyczne zmiany pojawiające się w przebiegu łupieżu pstrego. Czy opalanie jest dozwolone, jeśli pojawiają się objawy łupieżu pstrego? Panuje powszechne przekonanie, że ekspozycja słoneczna pomaga w leczeniu wielu chorób dermatologicznych, czy tak jest też w tym przypadku? Wiele osób twierdzi, że słońce wysusza zmiany skórne, co powoduje ich szybsze znikanie. Czy naprawdę łupież pstry a solarium mają jakiś związek? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna. Jeśli chodzi o łupież pstry a solarium- to należy go unikać. Z jakiego powodu? Dowiesz się z tego artykułu.

Łupież pstry a solariumŁupież pstry a solarium – czy można się nim zarazić?

W przypadku choroby, którą jest łupież pstry a solarium i korzystanie z niego mają ze sobą związek. Brak starannej dezynfekcji kabiny solarium może być bezpośrednią przyczyną zakażenia grzybami, które odpowiadają za rozwój łupieżu pstrego. Nieświadomie można zatem narazić się na duże niebezpieczeństwo i zakażenie grzybem. Ponadto wiele osób błędnie sądzi, że promienie ultrafioletowe pomaga szybciej i skuteczniej pokonać łupież pstry a solarium jest jednym z miejsc, gdzie można z niego skorzystać. Warto mieć świadomość, że opalanie zmian chorobowych jest niewskazane, ponieważ może to prowadzić do zaostrzenia objawów i pogorszenia stanu skóry. Zdecydowana większość chorób dermatologicznych zaostrza się pod wpływem działania promieni słonecznych, jak i promieniowania ultrafioletowego. W związku z tym należy starannie przemyśleć korzystanie z solarium w przypadku diagnozy łupieżu pstrego, a najlepiej zrezygnować z niego, aż do czasu ustąpienia objawów.

Sprawdź jaki wybrać szampon na łupież pstry

Większość specjalistów rekomenduje właśnie takie rozwiązanie ze względu na potencjalne skutki uboczne korzystania z solarium. W przypadku choroby dermatologicznej, którą jest łupież pstry a solarium i korzystanie z niego, to połączenie, które nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa i potencjalnego ryzyka zaostrzenia objawów.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZWALCZ ŁUPIEŻ PLAMISTY DZIĘKI SKŁADNIKOM AKTYWNYM ZAMÓW!

Łupież pstry a solarium i metody leczenia

W przypadku zależności, którą jest łupież pstry a solarium, specjaliści podkreślają, że w czasie aktywnej postaci choroby, należy bezwzględnie unikać korzystania z solarium. To powoduje, że wiele osób zastanawia się także, czy można używać w tym czasie samoopalaczy, które powodują, że skóra wydaje się bardziej opalona. Niestety, ale stosowanie tego rodzaju kosmetyków również nie jest wskazane, ponieważ nakładanie kremów opalizujących może powodować rozprzestrzenianie się grzybów na inne partie skóry. Co więcej, warstwa samoopalacza na skórze może powodować gorszą absorpcję składników aktywnych i leków zewnętrznych, przez co utrudnia kurację łupieżu pstrego.

Podsumowując, łupież pstry to choroba dermatologiczna, która wymaga leczenia farmakologicznego, jak i dopasowanej indywidualnie pielęgnacji skóry. Istnieje wiele mitów na temat leczenia dermatologicznego, a wśród nich istnieje również ten na temat pozytywnych skutków opalania i solarium. Zarówno światło słoneczne, jak i sztuczne opalanie w solarium nie są jednak wskazane w leczeniu łupieżu pstrego.


Bibliografia:

1. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007.
2. Chen T.A., Hill P.B., The biology of Malassezia organisms and their ability to induce immune responses and skin disease, Veterinary Dermatology, 2005.
3. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993.

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊