Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olejek z oregano – musisz to wiedzieć

Strona główna » Blog » Olejek z oregano – musisz to wiedzieć

Olejek z oregano to jeden z najsilniejszych olejków działających przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie. Świetnie nadaje się do leczenia choroby skóry wywołanej przez grzyb drożdżakopodobny Malassezia, czyli łupieżu pstrego. Jakie ma właściwości i jak przeprowadzić skuteczną kurację?

Olejek z oregano na łupież pstry - charakterystykaOlejek z oregano na łupież pstry — charakterystyka

Olejek z oregano na łupież pstry jest jednym z niezawodnych środków. Jego głównymi składnikami jest karwakrol i tymol, które zabijają bakterie, wirusy i grzyby, a to właśnie te ostatnie są bezpośrednią przyczyną powstawania łupieżu pstrego.

Zawiera także inne cenne substancje:

  • kwas rozmarynowy – silny przeciwutleniacz, zmniejsza obrzęki i łagodzi reakcje alergiczne,
  • terpeny – działają antybakteryjnie,
  • naringina – powstrzymuje komórki nowotworowe przed wzrostem,
  • beta-kariofilen – doskonały środek przeciwzapalny.

Dodatkowo wspiera organizm w walce z zakażeniem poprzez swoje silne właściwości antyoksydacyjne, antyseptyczne oraz przeciwzapalne.

Olejek z oregano — właściwości

Olejek z oregano jest jednym z najsłynniejszych olejków eterycznych na przeziębienie czy infekcje bakteryjne i grzybicze, dlatego jest niezawodny w leczeniu łupieżu pstrego. Łagodzi dolegliwości związane ze świądem w przypadku ostrej formy zakażenia grzybem Malassezia. Jest z grupy olejków parzących, nie należy go nakładać na skórę bez rozcieńczenia. To tym bardziej istotne, że olejek oregano na łupież pstry nakłada się właśnie na skórę.

Poznaj różnicę: łupież pstry, a łuszczyca

Olejek z oregano na łupież pstry — jak stosować?

Olejek z oregano na łupież pstry stosuje się na skórę po uprzednim rozcieńczeniu z olejem bazowym w proporcji 1:3. Takim olejem może być oliwa z oliwek, olej kokosowy lub migdałowy. Po wymieszaniu i nałożeniu na wacik należy smarować tylko i wyłącznie zmiany chorobowe. Zostawić na 30 do 60 minut, w zależności od stopnia zakażenia, po czym spłukać letnią wodą. Taki zabieg najlepiej powtarzać przez kilka tygodni, raz dziennie. Kuracja jest niezwykle skuteczna, choć na efekty zazwyczaj trzeba czekać do kilku tygodni, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZESTAW KOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Olejek z oregano — zastosowanie i przeciwwskazania

Olejek z oregano ma szerokie zastosowanie w leczeniu infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych oraz wspiera odporność. Jest uznawany za jeden z silniejszych antybiotyków, dlatego należy stosować go ostrożnie. Można przyjmować go doustnie lub na skórę, zawsze w rozcieńczeniu oraz stosować do inhalacji. Będzie pomocny przy ugryzieniach owadów, ponieważ łagodzi świąd, a wmasowany w mięśnie rozluźni ciało. Oprócz łupieżu pstrego bardzo dobrze radzi sobie również z wszami. Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania olejku jest uczulenie na oregano, nie powinno się go również stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Należy pamiętać, że olejek ten rozrzedza krew, dlatego osoby biorące leki przeciwzakrzepowe powinny zachować szczególną ostrożność.

Olejek z oregano jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych sposobów w walce z łupieżem pstrym. Przygotowanie kuracji nie jest skomplikowane, a systematyczność jej powtarzania przyniesie niezwykle satysfakcjonujące rezultaty.


Bibliografia:

1. Szymańska M., Baranowski A., Płachta D., Przegląd preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu chorób grzybiczych, 2007
2. Crissey I.T., Częste zakażenia grzybicze. Prosty test diagnostyczny i leczenie, 1999
3. Leeming J.P., Notman F.H., Holland K.T., The distribution and ecology of Malassezia furfur and cutaneous bacteria on human skin,1989

3 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊