Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry – naturalne metody leczenia, które działają

Strona główna » Blog » Łupież pstry – naturalne metody leczenia, które działają

Jeśli chodzi o łupież pstry, naturalne metody leczenia mogą być bardzo skuteczne. Stanowią doskonałe uzupełnienie terapii, a na początku choroby nawet wystarczający środek leczniczy.

Naturalnie łupież pstryŁupież pstry – naturalne metody leczenia odpoczynkiem

W przypadku łupieżu pstrego naturalne metody leczenia polegają również na odpoczynku. Choć może się to wydawać dziwne, w rzeczywistości relaks ma duże znaczenie w łagodzeniu objawów łupieżu pstrego. Okazuje się, że brak regeneracji, nieodpowiednia ilość odpoczynku może działać negatywnie na organizm, również pod postacią łupieżu. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, należy niezwłocznie odpocząć. Najlepiej wybierając najprostszą formę odpoczynku, czyli sen. Znaczenie ma nie tylko ilość snu, ale również jego jakość.

Łupież pstry – naturalne metody leczenia ziołami

Innym sposobem na pozbycie się łupieżu pstrego za pomocą naturalnych metod leczenia są zioła. Jaką pełnią one rolę w procesie terapeutycznym? Przede wszystkim należy wybrać takie, które ograniczają lub całkowicie eliminują łojotok.

Nadmiar sebum jest idealną pożywką dla grzybów, a normalizacja tego procesu uniemożliwi powstawanie środowiska odpowiadającego rozwojowi grzybów Malassezia furfur

Zioła można stosować na dwa sposoby. Pierwszym są oczywiście napary, które należy regularnie spożywać. Innym może być stosowanie zewnętrzne w postaci okładów albo używanie kosmetyków z dodatkiem ziół (np. szampon na łupież pstry z dziegciem, który wykazuje właściwości antyseptyczne oraz bakteriobójcze.

Przeczytaj dodatkowo: Łupież pstry – leczenie ziołami skuteczność metody

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
NATURALNA METODA LECZENIA ŁUPIEŻU PSTREGO ZAMÓW!

Łupież pstry – naturalne metody leczenia maseczką z kurkumy

Jeśli chodzi o łupież pstry, naturalne metody leczenia polegają także na stosowaniu maseczki z kurkumy. Kurkuma posiada przede wszystkim działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu hamuje objawy łupieżu pstrego. Ponadto wykazuje właściwości łagodzące.

Aby przygotować miksturę, należy użyć następujących składników w proporcjach:

  • 3-4 łyżeczki kurkumy sproszkowanej,
  • 1 szklankę wody,
  • opcjonalnie 1/4 łyżeczki pieprzu.

Wodę należy wlać do niewielkiego rondelka lub garnka, a następnie doprowadzić do wrzenia. Po zagotowaniu dodać następne składniki i gotować całość przez około 8 minut. Po ostygnięciu maseczkę należy nałożyć na zmiany skórne i pozostawić na około pół godziny. Po tym czasie skórę należy dokładnie opłukać w kąpieli lub pod prysznicem.

Jeśli zostanie jeszcze trochę maści, należy ją przechowywać szczelnie zamkniętą w chłodnym miejscu, zwykle w lodówce

Naturalna metoda łupież pstryŁupież pstry – naturalne metody leczenia octem

W przypadku łupieżu pstrego naturalne metody leczenia obejmują także kurację octem. W tym celu należy nasączyć wacik octem jabłkowym i nałożyć go na zmiany skórne. Po upływie około 5 minut skórę można przemyć. Poprawa powinna być widoczna po upływie około tygodnia.

Łupież pstry – naturalne metody leczenia dermokosmetykami

Ostatnią naturalną metodą leczenia łupieżu pstrego są dermokosmetyki. Aby mogły działać skutecznie, ważne, by zawierały jak największą ilość składników aktywnych pochodzenia naturalnego o konkretnym działaniu. Dermokosmetyki przede wszystkim działają antybakteryjnie, ale również łagodzą objawy łupieżu i nawilżają skórę. Takie właściwości wykazują między innymi: siarczek selenu, witamina A. Jeśli chodzi o łupież pstry, naturalne leczenie stanowi doskonałą terapię wspierającą, a na początku choroby również skuteczny sposób walki z nią.

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur, 1998
2. Faergmann J., Pityriasis versicolor (tinea versicolor), 1986

13 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊