Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry a wypadanie włosów

Strona główna » Blog » Łupież pstry a wypadanie włosów

Jeśli chodzi o łupież pstry, wypadanie włosów może być jego konsekwencją. Nie zawsze tak się dzieje, ale w przypadku zaawansowanej choroby i braku odpowiedniego leczenia, należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami, do których należy zaliczyć łysienie. Dlaczego objawem łupieżu pstrego jest utrata włosów? Jak sobie z tym radzić? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Łupież pstry – wypadanie włosów jako konsekwencja chorobyŁupież pstry głowy, a wypadanie włosów

Jeśli chodzi o łupież pstry, wypadanie włosów może być jego poważnym objawem. Łupież pstry ma charakterystyczną postać żółtych łusek, które pokrywają skórę głowy. Z biegiem czasu mogą przekształcać się w twarde strupy oraz powodować uciążliwy świąd i stany zapalne. Konsekwencją tych objawów jest właśnie wypadanie włosów, ponieważ mają one wpływ na znaczne podrażnienie skóry głowy oraz cebulek włosów. Początkowo łysienie ma charakter miejscowy, ograniczony wyłącznie do ognisk występowania łupieżu. Jeśli nie jest leczony, może rozprzestrzeniać się na całą skórę głowy, prowadząc do całkowitego łysienia.

Łupież pstry – wypadanie włosów i leczenie

W przypadku łupieżu pstrego wypadanie włosów jest widoczną konsekwencją zmian chorobowych. Aby temu przeciwdziałać, należy wprowadzić odpowiednie leczenie łupieżu pstrego.

W tym celu stosuje się zabiegi na skórę głowy, ale przede wszystkim szamponów i płynów do skóry głowy, które są typowo przeznaczone do walki z łupieżem pstrym.

Sprawdź także: Łupież pstry głowy

W ich składzie powinny się znajdować składniki aktywne takie jak:

  • siarczek selenu. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przez co skutecznie niszczy drożdżaki, które stanowią zwykle podstawową przyczynę łupieżu pstrego. Ich patologiczne namnażanie prowadzi do rozwoju choroby. Ponadto siarczek selenu zatrzymuje nadmierny proces złuszczania naskórka oraz niweluje przykre objawy choroby, czyli zaczerwienienie oraz swędzenie skóry. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że substancja jest niebezpieczna dla kobiet w I trymestrze ciąży (ponieważ stanowi zagrożenie dla płodu), jak i dzieci do 5. roku życia. Może również zwiększać podrażnienia jeśli na skórze istnieją już stany zapalne,
  • witamina E. Jest bogatym źródłem aktywnych tokoferoli, w tym: bety, delty, gammy oraz alfy, które mają pochodzenie roślinne. Co ważne, składnik nie jest modyfikowany genetycznie. Chętnie wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków do włosów, ponieważ wykazuje działanie przeciwutleniające lipidów. Ponadto chroni strukturę komórkową przed działaniem oksydacyjnym. Witamina E otrzymywana jest z olejów roślinnych, przybiera formę gęstego płynu, który ma barwę czerwono- brązową. Wykazuje też działanie konserwujące,
  • ekstrakt z pestek grejpfruta. Posiada właściwości antyoksydacyjne, antyseptyczne, przeciwutleniające, antybakteryjne,
  • naturalna sól Epsom. Wykazuje właściwości odbudowujące, zwiększa wytrzymałość włosów oraz wspiera ich zdrowy wygląd.
Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Łupiez pstry wypadanie włosów

Łupież pstry – wypadanie włosów i przeciwdziałanie chorobie

Przy łupieżu pstrym wypadanie włosów jest częstym zjawiskiem, ale można skutecznie powstrzymać ten proces. Takim sposobem jest odpowiednia pielęgnacja i interwencja na wczesnym etapie rozwoju choroby. Dzięki temu można wyleczyć łupież pstry a wypadanie włosów skutecznie powstrzymać.

 

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!


Bibliografia

1. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth, 1993
2. Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym, 2010

 

17 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊