Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mydło przeciwgrzybicze – czy działa?

Strona główna » Blog » Mydło przeciwgrzybicze – czy działa?

Mydło przeciwgrzybicze to specjalistyczny produkt kosmetyczny, który przeciwdziała powstawaniu zmian skórnych i wspomaga kurację istniejących infekcji bakteryjnych, grzybiczych, a także wirusowych. Skąd wynika skuteczność mydła przeciwgrzybiczego? Jakie składniki powinno zawierać? Dowiesz się tego z artykułu.

Mydło przeciwgrzybiczeMydło przeciwgrzybicze - zastosowanie

Mydło przeciwgrzybicze zwalcza grzyby, które rozmnażają się na skórze. Dodatkowo chroni skórę przed ich ponownym pojawieniem się. Substancje lecznicze zawarte w mydle przeciwgrzybicznym nie pozwalają namnażać się grzybom i bakteriom, przez co przeciwdziałają rozwojowi wielu chorób skóry. Co więcej, dodatkowe składniki zawarte w mydle łagodzą stany zapalne skóry i koją skórę. Ze względu na starannie skomponowany skład produkt można bezpiecznie używać na różnych partiach skóry.

Przede wszystkim na różnych obszarach ciała:

  • plecach,
  • rękach,
  • nogach,
  • w pachwinach,
  • na twarzy.

Zobacz skąd się bierze łupież pstry!

Mydło przeciwgrzybicze - przeciwwskazania

Stosowanie mydła przeciwgrzybiczego nie jest rekomendowane osobom, które są uczulone na którykolwiek składnik zawarty w składzie. W takim przypadku używanie mydła może podrażniać skórę, wywoływać uczulenie lub alergię, a także nasilać objawy łupieżu pstrego. Mydło przeciwgrzybicze należy stosować według wskazówek podanych na opakowaniu produktu. Producent określił tam zarówno częstotliwość użytkowania mydła przeciwgrzybiczego, jak i maksymalny czas trwania kuracji. Niewskazane jest przedłużanie leczniczego stosowania produktu, ponieważ może on wywoływać podrażnienia i przesuszenie skóry. Przed rozpoczęciem stosowania mydła przeciwgrzybiczego można wykonać test na niewielkim obszarze skóry.

Pityver - zestaw na łupiez pstry

PITYVER
ZESTAW KOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRY ZAMÓW!

Mydło przeciwgrzybicze - skład

Mydło przeciwgrzybicze powinno zawierać skuteczne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, które wspomagają walkę z infekcjami grzybiczymi i jednocześnie pielęgnują skórę. Wśród takich składników wymienia się między innymi glinkę białą, która działa oczyszczająco. W ten sposób powstrzymuje rozwój bakterii oraz grzybów. Drugą z nich jest siarczek selenu o właściwościach grzybobójczych. Oba wymienione składniki działają również pielęgnująco na skórę. Minimalizują podrażnienia skóry oraz zaczerwienienie, które pojawiają się jako objawy współtowarzyszące łupieżowi pstremu. W związku z tym mydło przeciwgrzybicze nie tylko usuwa przyczynę choroby, czyli namnażające się grzyby, ale wspomaga też regenerację skóry i przywraca jej równowagę.

Podsumowując, mydło przeciwgrzybicze stanowi jeden z ważniejszych etapów codziennej pielęgnacji. Może być stosowany jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub odrębny element terapii. Producenci wskazują, że dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, należy stosować je codziennie na zmienione chorobowo partie skóry.

Minimalny okres terapii przeciwgrzybiczej trwa około kilku tygodni, ale czasu jej trwania nie  wolno przedłużać ze względu na podwyższone ryzyko przesuszenia skóry. Aby uniknąć takiego efektu, warto równocześnie wprowadzić odpowiednie środki nawilżające, które zadbają o optymalny poziom nawilżenia skóry w czasie kuracji.


Bibliografia:

1. „Leczenie chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową” red. Jacek Szepietowski i Adam Reich
2. “Fungal nail disease (Onychomycosis); Challenges and solutions” M. Suchitra Shenoy, M. Manjunath Shenoy, w: Archives of Medicine and Health Sciences / Jan-Jun 2014 / Vol 2 | Issue 1
3. „Guidelines for treatment of onychomycosis” D.T. Roberts, W.D. Taylor and J. Boyle, w: British Journal of Dermatology 2003; 148: 402–410.

8 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw

Zamów
Cena standardowa:
249 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊